Pont nélkül a Sportklub

Letudta második hazai mérkőzését is a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata az Erste Ligában, ám ezúttal is vereséget szenvedett. Ezúttal a Fehérvári Titánok húzták át a kék-fehérek számításait. Mínusz kettőről egyenlített a csíki alakulat, majd az utolsó percben elúszott a hajó. [caption id="attachment_56693" align="aligncenter" width="2048"] Kornakkerből nagyot csináltak a hazaiak Fotó: Pál Zoltán[/caption] Ismételten közel telt ház és remek hangulat várta a csapatokat a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a Csíkszeredai Sportklub és a Fehérvári Titánok csaptak össze az Erste Ligában. Mindkét alakulat az első pontjaira hajtott, de ebben nem volt a Sportklub segítéségre Hudec, Antal N., illetve Orbán, de bemutatkozott az idei idényben Györfy, illetve Egyed, míg a kapuban ezúttal Onodi kezdett. Ott volt a jégen viszont az új igazolás is, Vjacseszlav Belov, aki rögtön az első sorban kezdett. A csapatok hamar egymásnak estek, majd a Sportklub átvette a kezdeményezést, de Kornakker eszén nem tudtak túljárni a kék-fehérek, aki ihletett formában védett. És ahogy ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzetek visszaütöttek és Kiss P. vezetéshez juttatta a vendégeket. A második felvonás elején hamar emberelőnybe került a hazai csapat, és ezt nagyon gyorsan gólra is váltotta. Valchar keresztpasszát Antal Zs. még lekezelte, majd védhetetlenül tüzelt. A gól nem dobta fel a hazaiakat, igaz, idejük sem volt, hiszen a fehérváriak azonnal visszavették a vezetést, majd egy összevissza játékból újfent a vendégek szereztek gólt. Az utolsó felvonásra Leo Gudas vezetőedző átállt a háromsoros játékra. A harmadikból Moldován és Molnár Z. kikerült, míg helyükre Casaneanu, illetve Rokaly Sz. került. Nyerőnek bizonyult a húzás. A Sportklub sokkal nagyobb tempót tudott diktálni, és a harmad közepén egy perc leforgása alatt egyenlített. Előbb egy kapu előtt kavarodás után Rokaly Sz. szépített, majd egy emberelőnyt sakk-mattra játszottak. Salló volt a befejező. Ekkor óriási rohanás vette kezdetét, amelyből a vendégek jöttek ki jobban egy utolsó percben szerzett találattal. Kettős győzelem A csíki hokisok a hétvégén további két román bajnoki meccset is letudtak, amely során a Bukaresti Sportul Studențescet látták vendégül. A győztes kiléte ezúttal nem volt kérdéses. Szombaton 17–1-re, míg vasárnap délelőtt 18–0-ra nyertek a kék-fehérek. A Sportklub kedden újabb találkozót játszik, és ezúttal a Gyergyószentmiklósi Progym vendégei lesznek. Eredmények, Erste Liga Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Fehérvári Titánok 3–4 (0–1, 1–2, 2–1) /Antal Zs. (24.), Rokaly Sz. (47.), Salló (48.), illetve Kiss P. (17.), Ainsworth (24., 60.,), Vehmanen (36.)/, MAC Budapest – Dunaújvárosi Acélbikák 2–3, UTE – DVTK Jegesmedvék 3–0, EV Vienna Capitals – Ferencvárosi TC 4–6. Szombat: Brassói Corona – Fehérvári Titánok 6–3. Darvas Attila