Ötödször győztek Amarán

Öt dobogós hellyel tért haza az Amarán tartott országos autómodell-versenyről a Csíkszeredai Gyermekek Háza küldöttsége. Kis János szakkörvezető tanár tanítványai idén már a harmadik győzelemnél tartanak, augusztus elején pedig hazai pályán is bizonyíthatnak. [caption id="attachment_91638" align="aligncenter" width="1000"] Idén minden versenyről győzelemmel tértek haza a csíki autómodellezők[/caption] Három verseny – három győzelem a Csíkszeredai Gyermekek Háza autómodellezőinek idei évi mérlege, legutóbb Amarán sikerült az országos megmérettetésen győznie Kis János tanítványának. Az amarai viadalról viszont zsinórban ötödik éve győzelemmel térnek haza a csíkiak. Június 14. és 16 között Pucioa­sán, 21. és 23. között pedig Vas­luiban tartottak országos autómodellező versenyt a Gyermekek Háza diákjai számára, ahol a csíkszeredai csapat szintén győzött. Amarán július 9. és 13. között a tanügyminisztériumhoz tartozó klubok diákjai számára szerveztek autómodellező tábort, amely egy versennyel zárult. A táborozáson és a versenyen kilenc megye csapata vett részt, Hargita megyét a Csíkszeredai Gyermekek Házától Fodor Gellért és Szász Botond képviselte, a két diákot Kis János szakkörvezető tanár kísérte el Amarára. A versenyen a két csíki diák összesen ötször állhatott dobogóra. Fodor Gellért megnyerte a Touring kategóriát (1/10 méretarányú össz­kerékhajtású pályamodell), második lett a robbanómotoros próbán (1/8 méretarányú belső égésű motoros pályamodell) és szintén második helyen végzett az 1/10 Pro kategóriában (2 kerékmeghajtású elektromos pályamodell). Szász Botond harmadik helyen zárt az ügyességi futamon és az Off Road kategóriában (1/10 méretarányú 2 WD elektromos terepmodell), valamint ötödik lett az 1/12 Track próbán (2 WD elektromos pályamodell). A csíkiak július 27. és 28-án Râmnicu Vâlceára utaznak egy újabb országos versenyre, majd augusztus elején négy nap alatt két helyszínen is bizonyítaniuk kell. A Csíkszeredai Városnapok keretében tartják a XXII. „Csík-kupa” autómodellező versenyt, amelyre a házigazda Gyermekek Háza az ország legjobb hat csapatát hívta meg. Augusztus 2-án, pénteken 15 és 18 óra között a megyeszékhelyi Nagy Imre Általános Iskola sportpályáján tartják az ügyességi és gyorsasági futamokat, egy nappal később reggel 9 órától pedig a Mikó-vár előtt alakítanak ki offroad-pályát és ezen zajlik majd a szakági verseny. A csapatok Csíkszeredából Békásra utaznak, ahol augusztus 4-én és 5-én zárul a 2019-es versenysorozat – tájékoztatta lapunkat Kis János, a Csíkszeredai Gyermekek Háza autómodellező szakkört vezető tanára. Kopacz Gyula