Öt kategóriagyőzelem

Zernyest adott otthont a hazai motocross-bajnokság harmadik fordulójának. A viadal két kategóriában Délkelet-Európa-kupa futamnak is számított. A megyéből nyolc motoros vett részt a zernyesti versenyen, közülük öten nem találtak legyőzőre, ketten pedig összetettben a harmadikok lettek. Zernyesten tartották meg a hétvégén a hazai motocross országos bajnokság harma­dik futamát, két kategóriában a versenyzők a Délkelet-Európa-kupa sorozatban is rajthoz álltak. A Hargita megyei motorosok ezúttal is remekül helytálltak, öten kategóriájuk minden futamát megnyerték, ugyanakkor még ketten az összetettben harmadik helyen zártak. Az MX85 és az MX65 kategóriában volt nemzetközi a verseny, előbbiben Erőss Koppány a hetedik helyen zárt, utóbbiban azonban nem volt Hargita megyei versenyző. Az országos értékelésben viszont Erőss megnyerte mindkét futamot, a két sikernek köszönhetően a maximális pontszámmal – 125 ponttal – fölényesen vezeti a bajnokságot. Az MX2-es kategóriában Balázs István sem talált legyőzőre, a székelyudvarhelyi motoros két győzelemmel zárt Zernyesten is, és ő is 125 ponttal vezeti az országos bajnokságot. Az ifjúsági III-as korosztályban az 50 cm3-es géposztályban Becze Csillag Vince két győzelmet aratott, és ő is listavezető az országos bajnokságban 125 ponttal. Az ifjúsági II-es korosztályban az 50 cm3-es géposztályban Benczédi Zoltán egy harmadik és egy negyedik helyet szerzett, összetettben pedig harmadikként zárt. Testvére, Tamás kétszer lett hatodik. A pontvadászatban Zoltán 96 ponttal a harmadik, míg Tamás 61 ponttal a hatodik helyen áll. Az amatőrök MX2-es kategó­riá­jában Okos Zsolt mindkét futamot megnyerte Zernyesten, míg Antal Szilárd egy harmadik és egy negyedik hellyel összetettben a harmadik lett. Az országos bajnokságban Okos 100 ponttal a második helyen áll, míg Antal 80 ponttal a harmadik. A veteránok között Fazakas Zoltán két győzelemmel zárta a hétvégi futamokat, így a maximális 125 ponttal vezeti az országos bajnokságot. A bajnokság negyedik fordulóját június 24-én Moreni-ben tartják, az utolsó két fordulónak pedig Hargita megye lesz a helyszíne: szeptember 16-án Székelyudvarhelyen, 30-án pedig Gyergyószárhegyen állnak rajthoz a motorosok. Kopacz Gyula