Oltyán mentőöv a Sepsi OSK-nak

Vereséget szenvedett a Sepsiszentgyörgyi OSK a labdarúgó 1. Liga 26. fordulójában, ám a háromszékiek ballépését nem tudta kihasználni közvetlen üldözője, az FC Botoșani. A két csapat hétfőn délután a moldvai városban egymás ellen játszik, és dűlőre vihetik a negyedik hely sorsát. Két csapatnak már matematikailag sincs esélye a felsőházi rájátszásba jutni, mi több, az utolsó négy fordulóban a Sepsi OSK kétszer is olyan csapatokkal küzd, amelyek szintén a play-offban folytatnák a tavaszi küzdelmeket, így a háromszékieknek is pontokra van szükségük a következő találkozókon. A két döntetlent leszámítva minden pályán egygólos előnnyel zártak a győztes csapatok a labdarúgó 1. Liga 26. fordulójában. Mindössze két helyszínen tudtak győzni a vendégek és két stadionban született három gól, de nem volt olyan meccs, amelyen ne talált volna be legalább egyik fél a kapuba. Két házigazda és két vendégcsapat nem jutott el találatig a román bajnokság legutolsó fordulójában. Kihasználatlan ballépés Vendégsikerrel kezdődött az 1. Liga alapszakaszának 26. fordulója, és ezt legjobban a háromszéki szurkolók bánták. A Sepsi OSK nagyot küzdött a Chindia ellen, ám a vendégek a szünetet követően nyolcpercnyi játék után Neguț révén gólt értek el, ám a hazaiak hiába próbálkoztak, nem sikerült bevenniük a târgoviștei csapat kapuját. A vereség ellenére maradt a negyedik helyen a sepsiszentgyörgyi csapat, hiszen szombaton az Universitatea Craiova Balaram 42. percben szerzett találatával legyőzte a háromszékieket közvetlen üldöző FC Botoșani-t. Hétfőn viszont megvív a háromszéki és a moldvai csapat, mégpedig Botoșani-ban, a találkozónak nem csupán a negyedik helyezés a tétje, hiszen vendégsiker esetén a Sepsi OSK hat pontra növelné előnyét ellenfelével szemben, viszont egy hazai siker komolyan kiélezné a harcot a felsőházi rájátszásért küzdő gárdák között. Ovidiuban majdnem sikerült az Academicának felzárkóznia a Sepsi OSK mögé, hiszen a clinceni-i csapat a 42. perctől vezetett a Viitorul ellen, ám a hosszabbításban Tsoumou révén pontot mentettek a tengerpartiak. A Kolozsvári CFR Aradon nyert az UTA ellen, ám a FCSB is bezsebelte mind a három pontot a Gaz Metannal szembeni meccsen, így a fővárosiak és a címvédő továbbra is azonos pontszámmal áll a tabella első, illetve második helyén. Az Astra legyőzte a nagyszebenieket, így az FC Hermannstadt matematikai esélyeit is elvesztette a felsőházi rájátszásba jutáshoz, ahogyan a sereghajtó Politehnica Iași is, amely az őszi idényt utolsó helyen záró FC Argeş Piteşti-től kapott ki. A tabellaszomszéd Dinamo és FC Voluntari döntetlent játszott, így a fővárosiak megtarthatták 13. helyüket. Hárman fent, ketten lent Öt csapat számára eldőlt, hogy melyik ágon folytatják a küzdelmeket az alapszakasz végén. A FCSB, a Kolozsvári CFR és az Universitatea Craiova helye biztos a felsőházi rájátszásban, míg a tabella két utolsójának az alsóházban kell küzdenie a kiesés elkerüléséért. A felsőházban még három hely kiadó, ezek elfoglalására nem kevesebb mint tizenegy csapatnak van matematikai esélye, ám a realitást véve alapul hatan pályázhatnak a következő négy fordulóban a 4–6. helyekre. A Botoșani – Sepsi meccs sok mindenre választ adhat hétfőn este, ahogyan az aradiak felsőházi törekvéseit is megállíthatja a FCSB a hétvégi fordulóban. Az újonc FC Argeş a Dinamo vendége lesz, az Academica a FC Voluntari-t, a Chindia pedig az Astrát fogadja. Igazából ez a négy találkozó, amire érdemes lesz odafigyelni a hétvégén, hiszen ezek a meccsek vagy eldöntik, vagy pedig még jobban kiélezik a harcot a felsőházi rájátszást érő helyekért zajló küzdelemben. És hogy még jobban számolgathasson a vérbeli szurkoló, megemlítjük, hogy 28. fordulóban a háromszékiek a Gaz Metant fogadják, a FC Argeş az Academica ellen lép pályára hazai környezetben, a Chindia a Viitorul vendégeként játszik, Botoșani Giurgiuba látogat, az UTA pedig Craiován szerepel. No meg ebben a fordulóban játszik a FCSB és a Kolozsvári CFR is Bukarestben. Meghívott légiósok A hónap utolsó napjaiban három mérkőzést is játszik a román válogatott, Mirel Rădoi szövetségi kapitány pedig elsőként a külföldön játszó román játékosoknak küldte el a meghívót. A listán huszonkét játékos szerepel, hozzájuk csatlakoznak majd az 1. Ligában játszó focisok. A 2022-es világbajnoki selejtezők első három fordulójában március 25-én a román válogatott Észak-Macedóniát fogadja a Național Arenában 21.45-től, három nappal később a német válogatott ellen játszik szintén hazai környezetben Rădoi legénysége, majd 31-én Örményországban vendégeskedik a csapat. A Mirel Rădoi által behívott, külföldön szereplő román válogatottak: kapusok: Florin Niță (Sparta Prága), Ionuț Radu (Inter Milano); hátvédek: Vasile Mogoș (Chievo Verona), Bogdan Țîru (Jagiellonia), Ionuț Nedelcearu (AEK Athén), Dragoș Grigore (Ludogorets Razgrad), Alin Toșca (Gaziantep), Vlad Chiricheș (Sassuolo), Cristi Ganea (Arisz Szaloniki), Adrian Rus (Mol Fehérvár); középpályások: Sergiu Hanca (KS Kraków), Răzvan Marin (Cagliari), Alexandru Crețu (NK Maribor), Nicolae Stanciu (Slavia Prága), Ianis Hagi (Glasgow Rangers), Alexandru Maxim (Gaziantep), Alexandru Băluță (Puskás Akadémia), Erik Bicfalvi (FC Ural), Valentin Mihăilă, Dennis Man (mindketten Parma); csatárok: Claudiu Keșeru (Ludogorets), George Pușcaș (Reading).