Nyolc éremmel tértek haza

Győrben tartották meg az elmúlt hétvégén a magyar nyílt veterán cselgáncsbajnokságot, a viadal a koronavírus-járvány kitörése után az első veteránok számára kiírt verseny volt Európában. Éppen emiatt is nagy volt az érdeklődés, hiszen tíz országból összesen száznegyvennégy dzsúdóka lépett tatamira. A résztvevők között kilenc csíki sportoló is volt, közülük nyolcan álltak dobogóra. A koronavírus-járvány kitörését követően Európában először szerveztek nemzetközi veterán cselgáncsversenyt, amelynek az elmúlt hétvégén Győr adott otthont. A több mint másfél éves szünet miatt óriási volt az érdeklődés a verseny iránt, így a Magyar Judomesterek Clubja által szervezett 22. Hungarian Masters Open nyílt magyar veterán cselgáncsbajnokságon tíz országból – a házigazda Magyarország mellett az Amerikai Egyesült Államokból, Ausztriából, Belgiumból, Csehországból, Horvátországból, Nagy-Britanniából, Romániából, Szlovákiából és Ukrajnából – összesen száznegyvennégy dzsúdóka vett részt, akik negyvenhét klubot képviseltek. – A koronavírus-járvány miatt hosszú idő után mi rendeztünk elsőként veterán cselgáncsversenyt Európában, a száznegyvennégy fős részvételi létszám a még mindig jelenlévő járványhelyzet miatt egészen jónak mondható. A versenyzőktől kapott visszajelzések szerint a helyszín és a rendezés körülményei egyaránt nagyon jók voltak, nemzetközi mércével is – mondta a verseny főszervezője, Flóri Miklós. Hozzátette, sajnálatosnak tartja, hogy a szombati versenyt követően a vasárnapra tervezett és előkészített nyílt magyar formagyakorlat (kata) bajnokságot a magyarországi versenyzők érdektelensége miatt nem volt értelme megrendezni. Négy első, négy második hely A győri versenyen kilenc csíki sportoló vett részt, három klubot képviselve, közülük négyen arany- és négyen ezüstéremmel térhettek haza. Érdekesség, hogy az éremtáblázaton első helyen végzett Magyar Judomesterek Klubja hat aranyérméből hármat a csíki sportolók értek el. A csíkszeredai sportolók közül Katona Szabolcs az M1 kategória 100 kg-os súlycsoportjában, Sinka Szabolcs az M2 kategória 66 kg-os súlycsoportjában és Szőcs László az M5 kategória +100 kg-os súlycsoportjában a Magyar Judomesterek Klubja színeiben lett első, míg Brînzilă Igor az M6 kategória 81 kg-os súlycsoportjában a Pantheon Romania klub képviseletében győzött. A Csíkszeredai Sportklub sportolói is jól szerepeltek, Orbán Ferenc az M1 kategória +100 kg-os súlycsoportjában, Szente Loránd az M2 kategória +100 kg-os súlycsoportjában és Erőss Botond az M3 kategória 100 kg-os súlycsoportjában zárt a második helyen, míg a Magyar Judomesterek Klubja színeiben versenyző Tordai Levente az M5 kategória +100 kg-os súlycsoportjában lett a második csapat a honfitársával, Szőcs Lászlóval vívott döntő után. A Csíkszeredai Sportklub színeiben versenyző Sergiu Lascu az M5 kategória 73 kg-os súlycsoportjában az ötödik helyen zárt.