Nyolc csíki érem a tájbringa ob-n

A Máramaros megyei Felső­új­faluban szervezték meg a tájke­rékpáros váltó és középtávú országos bajnokságot az elmúlt hétvégén. A VSK Csíkszereda sportolói a megmérettetésről nyolc éremmel tértek haza. A Nagybánya melletti Fel­ső­újfaluban szervezték meg az elmúlt hétvégén a tájkerékpáros váltó és középtávú országos bajnokságot. A kétszemélyes váltók tagjai sportolónként két pályát kellett teljesítsenek. A felnőtt férfiaknál a VSK Csíkszereda két váltóval nevezett be, és mindkét csapat érmes lett. A nagybányai Garage Racing a Tóth Zoltán és Dan George felállásban országos bajnok lett, míg a VSK csapata, a Suciu Simion és Berszán Pál páros ezüstérmes lett, mögöttük ért célba a Szép Zoltán és Szász Botond kettős, így a bronzérem is Csíkszeredába került. A nőknél az országos bajnoki címet Ráduly Annamária és Mandel Réka szerezte meg. Vasárnap az egyéni középtávú bajnokságra került sor, ahol a csíkiak több érmet is gyűjtöttek. Eredmények Váltók: férfiak: VSK Csíkszereda I. (Suciu Simion, Berszán Pál) 2. hely, VSK Csíkszereda II. (Szép Zoltán, Szász Botond) 3. hely; nők: VSK Csíkszereda (Ráduly Annamária, Mandel Réka) 1. hely. Középtáv: 17 éves fiúk: Ráduly Csongor 3 hely; 20 éves fiúk: Szász Botond 1. hely; férfi Elit: Berszán Pál 3. hely, Suciu Simion 4. hely, Szép Zoltán 7. hely; női Elit: Ráduly Annamária 4. hely; 17 éves lányok: Mandel Réka 1. hely (mind VSK Csíkszereda). HN-összeállítás