Nyert a címvédő

Nem sikerült a bravúr a Gyergyószentmiklósi Progym csapatának a hazai jégkorongbajnokság hétvégi találkozóin: a címvédő Galaci Dunăreát csak megszorongatni tudta hazai jégen Farkas Csaba gárdája. A péntek esti találkozón a vendégek remek kezdésüknek köszönhetően háromgólos előnyre tettek szert, a második játékrészben ugyan sikerült tartania a Progymnak a lépést a galaciakkal, ám az utolsó harmadra újra erőre kaptak a Duna-partiak, és könnyedén behúzták a meccset. Szombaton az első harmadban fej fej mellett haladt a két gárda, ám az első pihenőre a vendégek vonulhattak előnnyel. A második harmad viszont álomszerűen sikerült a Progymnak, kétgólos hátrányból megfordították a mérkőzést, és a második szünetre már egy góllal ők vezettek. Ám a második harmadban egy védőt elveszítettek: Koncsagot heresérülés következtében a mentő vitte el a pályáról, így négy hátvéddel játszották a hazaiak az utolsó húsz percet. A Dunărea a fáradt védelmet könnyedén átjátszva előbb egyenlített, majd két újabb góllal eldöntötte a találkozót. Csíkkarcfalván a Sportul Studențesc nem okozott fejfájást a Steauának, a „bakák” a két meccsen 36 gólt lőttek és mindössze hármat kaptak. Eredmények: Progym – Dunărea 3–8 (1–4, 2–2, 0–2) /Madarász (18.), Nyerges (36.), Csergő (37.), illetve Rjabenko (5.), Csernyenko (7., 29.), Lőrincz (16.), Hildebrand (20.), Irimia (32.), Szőcs (47.), Pál Z. (53.)/ és 6–8 (2–3, 4–2, 0–3) /Elekes-Darabont (6., 22.), Csergő (11., 34.), Novák (36.), Kiricsenko (40.), illetve Hildebrand (5., 6.), Szőcs (19., 29.), Flinta (22.), Durkech (44., 48.), Krajci (59.)/. Steaua – Sportul 11–2 és 25–1.