Nem volt esélye az FK-nak a pontszerzésre: Csíki siker a megyei rangadón

Érvényesült a papírforma. Győzött az Imperial Wet Fotó: Pál Zoltán A Csíkszeredai Imperial Wet két győzelemmel, míg az FK Székelyudvarhely egy győzelemmel és egy vereséggel várta a székelyföldi rangadót a teremlabdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában. Nem borult a papírforma. Már a negyedik fordulóban összemérte erejét a két megyei teremlabdarúgó-csapat az élvonalbeli bajnokságban. Előzetesen toronymagasan a bajnoki címvédő Csíkszeredai Imperial Wet számított a mérkőzés favoritjának a nyáron alapos fiatalításon átesett udvarhelyiekkel szemben. Ezt pedig a pályán mutatott játék is bebizonyította. Az Imperial már a 25. másodpercben betalált Robert Matei révén, hogy hat percre rá Savio is betaláljon. A vendégcsapat sokkal nagyobb iramot diktált, mint ellenfele, akik viszont tartani tudták magukat. A félidő hajrájára viszont további két gólt szerezve tetemes előnyre tett szert a csíki alakulat. A második félidőben a vendégelőny tovább nőtt a 24. perc elején. Egy remek Hadnagy passz után az Imperial csapatkapitánya, Tankó talált be a hálóba, minden nyitott kérdést lerendezve. A megnyugtató előny tükrében az Imperial játéka helyenként lazább lett, ez pedig megbosszulta magát. A Mánya Szabolcs edző-játékos által dirigált hazaiak Szécsi és Biró góljaival feljöttek mínusz háromra. Az utolsó szó viszont az Imperialé volt, méghozzá Brunóé, aki újabb találatával mesterhármast jegyzett. A következő fordulóban az FK a Galaci United vendége lesz a hétvégén, míg a csíkiak Dévai Autobergamo elleni mérkőzését elhalasztották, hiszen az Imperial Prágában lép pályára a Bajnokok Ligája főcsoportjában. A Sito Riveira vezényelte bajnoki címvédő a Sparta Prágával, a lengyel Bielsko-Bialával és a máltai Luxol St. Andrews csapatával méri össze erejét csütörtökön, pénteken és vasárnap. Eredmények, 4. forduló FK Székelyudvarhely – Csíkszeredai Imperial Wet 2–6 (0–4) Gólszerzők: Szécsi (35.), Biró (36.), illetve R. Matei (1), Savió (7.), Bruno (18., 20., 38.), Tankó (24.). A forduló további eredményei: Kolozsvári Clujana – Temesvári Informatica 1–8 és Dévai Autobergamo – Dunărea Călărași 2–2.