Nem termett babér hazai pályán

Az FK Csíkszereda harmadik, míg a Székelyudvarhelyi FC második felkészülési mérkőzését tudta le a hétvégén a harmadik liga tavaszi rajtjára készülve. A csíkiak a második ligás Tatrangi Egyesülés, míg az udvarhelyiek a harmadik liga egyes csoportját vezető Sepsiszentgyörgyi OSK előtt hajtottak fejet. Az SZFC-nél változások vannak a keretben. [caption id="attachment_22202" align="aligncenter" width="620"]Hasznos meccseket játszik a csíki csapat Fotó: László Róbert Hasznos meccseket játszik a csíki csapat Fotó: László Róbert[/caption] Harmadik felkészülési mér­kő­zé­sén van túl az FK Csík­sze­re­da harma­dik ligás labdarúgócsapata. A Sep­si­szent­györ­gyi OSK (0–2), a Bras­sói FC (0–2) után a Tat­ran­gi Egye­sü­lés ellen vették fel a harcot az FK játékosai. A csíkiak, akik több játékost kellett nélkülözzenek, bátor futballt mutattak a második ligás ellenféllel szemben, és a szünetig 1–1-re állt az állás. A mérkőzés végül a vendégek javára fordult a térfélcserét követően. A Székelyudvarhelyi FC a Sep­siszentgyörgyi OSK-t látta vendégül, akik ellen 2 x 30 percet játszottak. A találkozót, amelyen a hazai csapat jobbára a védekezést gyakorolta, végül a vendégek nyerték meg 2–0 arányban. „Olyan meccs volt, amelyen a védekezés gyakorlásán volt a hangsúly, volt pár helyzetünk is, de azokat nem tudtuk berúgni. Aránylag jól védekeztünk, a rögzített helyzetekkel voltak problémáink” – mondta a találkozóról Botorok János edző. Az ősszel használt keretből hárman nem folytatják: Gergely Tibor Németországba, míg Simon Arnold Ausztriába utazott dolgozni, Rózsa Árpád pedig munkahelyi elfoglaltságai miatt hagyta abba a labdarúgást. Simon Norbert továbbra is sérült, Sebestyén Tamás pedig betegség miatt nem játszott. Folytatódik a felkészülés a tavaszi szezonra, legközelebb február 8-án játszik a Székely­ud­var­helyi FC, amikor a Maros megyei bajnokságban érdekelt Nyá­rád­szeredát fogadja, majd 10-én az FK Csíkszereda vendége lesz. A megyeszékhelyi alakulat szerdán 17 órától a Szászsebest látja vendégül a Márton Áron Főgimnázium mögötti műgyepes pályán. [box type="shadow" ]Eredmények FK Csíkszereda – Tatrangi Unirea FC 1–2 (1–1) /Bajkó, illetve Damian és Podlesnic/. Az FK kezdőcsapata: Dávid Norbert – Majzik Adrián, Claudiu Gâlia, Lőrincz József, Székely Ervin, Csűrös Attila, Pataki Zalán, Kovács Botond, Györgyi Artúr, Alin Pădurariu, Bajkó Barna. A második félidőben játszott még: Laurențiu Husar (kapus), Szöllősi Márton, Tankó Előd, Antal Hunor és Pál Örs. Czimbalmos Zalán, Teut Artúr, Vízi Tamás, Octavian Moldovan és Ilyés Róbert nem lépett pályára. Székelyudvarhelyi FC – Sepsiszentgyörgyi OSK 0–2 Az SZFC kezdőcsapata: Tamás Előd – Kis Zsolt I., Demény Norbert, Péter Mózes, Kis Zsolt II., Bálint Rajmond, Balázsi Csaba, Bálint Róbert, Gál Csaba, Fodor Tamás, Daniel Roca. Játszott még: Bálint Botond (kapus), Jankó Levente, Lakatos Sándor.[/box] HN-összeállítás