Nem sikerült a győzelem

[caption id="attachment_46805" align="aligncenter" width="2600"] Fotó: László F. Csaba[/caption] Nem tudta megtörni nyeretlenségi sorozatát a VSK Csíkszereda férfi­kosárlabda-csa­pata a hétvégén sem. A nagy­szünetig össze­szedett hátrányból ugyan a harmadik negyedben sikerült faragni, ám az utolsó játékrészben a szerencse elpártolt a csíkiaktól. Újabb nyerhető mérkőzésen szenvedett vereséget a VSK Csíkszereda a hazai férfikosárlabda 1. Liga 20., az elődöntős csoport nyolcadik fordulójában. A nagyszünetig összeszedett hátrányt ugyan ledolgozták Lászlófy Botond tanítványai a harmadik negyedben, ám a meccs utolsó negyedében a szerencse is elpártolt a csíkiaktól, végül pedig nem sikerült a nyeretlenségi sorozatot megtörni. Az első negyed első fele szorosan alakult, ám a CN Aurel Vlaicu fokozatosan húzott el, az első szünetre nyolc ponttal vezettek a bukarestiek. A második negyedben sokkal idegesebben játszottak a VSK kosarasai, rengeteget hibáztak mind támadásban, mind védelemben, ez pedig lehetőséget adott a fővárosiaknak, hogy a nagyszünetre 13 pontra növeljék előnyüket. A szünet után viszont megfordult a játék képe, egy sokkal bátrabban és pontosabban játszó csíki csapatot láthatott a közönség, sőt Dumitrescu vezényletével a VSK hat perc után kiegyenlített. A játékrész végére viszont némileg alábbhagyott a csíki lendület, így hétpontos vendégelőnnyel kezdődött az utolsó játékrész, amelynek elején a vendégek alig egy perc alatt újra 13 pontra növelték előnyüket. A hajrában a csíkiak újra megpróbálkoztak felzárkózni, ez némileg sikerült is öt pontig, ám innentől a fővárosiak újra átvették az irányítást és végül kilencpontos különbséggel megnyerték a meccset. Eredmény: Férfikosárlabda 1. Liga, I. A elődöntős csoport, 20. (8.) forduló: VSK Csíkszereda – Bukaresti CN Aurel Vlaicu 76:85 (13:21, 12:17, 26:20, 25:27). A csíki pontszerzők: Dumitrescu 25 (5x3), Ene 20 (3x3), Murgu 17 (3x3), Vita 5 (1x3), Tóth 5, Olariu 4. Kopacz Gyula