Nem sikerült a bravúr: Kettős győzelemmel jutott tovább a Sporting

A hazai mérkőzés után idegenben is vereséget szenvedett az ISK-SZAK Székelyudvarhely a férfi asztalitenisz Európa-kupa negyeddöntőjében. Portugáliá­ban ugyan az udvarhelyiek meg­próbálták a lehetetlent, ám a Sporting az első két meccset megnyerte, így gyakorlatilag hamar eldőlt a továbbjutó sorsa. Nem sikerült a bravúr az ISK-SZAK Székely­ud­var­hely csapata számára, a Kü­küllő-partiak Portugáliában is vereséget szenvedtek a Sporting Lisszabontól az asztalitenisz Európa-kupa negyeddöntőjének visszavágóján. Ennek ellenére a székelyudvarhelyiek elégedettek elért teljesítményükkel. Vasárnap este hamar eldőlt a továbbjutás sorsa, hiszen Quadri Sebastian Losot, Carvalho pedig György Szilárdot három sima szettben győzte le, így két meccs után a Sporting már az Európa-kupa legjobb négy csapata között tudhatta magát. A párharc visszavágójának harmadik meccsén Cservik Paulo ellen nyert, majd György Szilárd úgy szállította az udvarhelyiek második győzelmét, hogy Quadri nem állt ki ellene. Az utolsó összecsapást Carvalho megnyerte Loso ellen. György István, az udvarhelyiek edzője a találkozót követően úgy nyilatkozott, az ISK-SZAK túlszárnyallta idei célkitűzését. „Büszke vagyok a fiúkra, hiszen az első és a második meccsen is sokáig egyenlő ellenfélként küzdöttünk a jóval nevesebb ellenfelünkkel szemben. Innentől a hazai Szuperligára összpontposítunk, hiszen célunk, hogy az első négy között zárjuk a pont­vadászatot” – mondta az edző. Eredmény: Sporting CP Lisszabon – ISK-SZAK Székelyudvarhely 3–2 /Aruna Quadri – Sebastian Lo­so 3–0 (11–6, 11–8, 11–6); Di­o­go Carvalho – György Szilárd 3–0 (11–4, 11–5, 11–8); Guil­her­me Paulo – Cservik Krisztián 0–3 (6–11, 11–13, 6–11); Aruna Quadri – György Szilárd 0–3; Di­o­go Carvalho – Sebastian Loso 3–0 (11–8, 11–3, 11–9)/. Továbbjutott a Sporting kettős győzelemmel.