Nem élt a lehetőséggel a Progym

Telt ház előtt szenvedett kétgólos vereséget a Gyergyó­szent­miklósi Progym a román jégkorongbajnokság csütörtök esti játéknapján a Bukaresti Steauától a Csíkkarcfalván megrendezett összecsapáson, amellyel minden nyitott kérdés eldőlt. Utolsóként e három pont megszerzésével a Steaua került be az elődöntőbe, ahol a Csíkszeredai Sportklub vár rájuk. [caption id="attachment_25447" align="aligncenter" width="620"]Elhaltak a gyergyói támadások a Steaua kapuja előtt Fotó: László Róbert Elhaltak a gyergyói támadások a Steaua kapuja előtt Fotó: László Róbert[/caption] Telt ház előtt, remek hangulatban rendezték meg tegnap este Csík­karc­fal­ván az utolsó rájátszást érő helyért rendezett rangadót, amelyen a Bukaresti Steaua a Gyer­gyó­szentmiklósi Progymot fogadta. A képlet egyszerű volt a páros forduló előtt: a Steaua legalább két, míg a Progym öt pontot kellett volna szerezzen az elődöntőbe jutás érdekében. A Lubomir Hurtaj vezényelte piros-fehér alakulat rosszul állt bele a meccsbe, és az első támadás végén Zabludovszkij máris megzörgette Molnár ketrecét. A gól megzavarta a Progymot, amely beszorult saját harmadába. Az ötödik perctől viszont három nagy helyzetet is elpuskáztak, amelyet újból Zabludovszkij büntetett. A második harmadra eltökélten korcsolyázott ki a Steaua, és bár az eredményen nem, de a mutatott játékban óriási volt a kü­lönbség a két csapat között. A bakák kétszer is elmentek három góllal, de a gyergyóiak mindig egyenlíteni tudtak. A döntés így a zárófelvonásra jutott, amely sok izgalmat nem tartogatott. A Steaua ráült az eredményre, amellyel nem tudott mit kezdeni a Progym. Bő két perccel a vége előtt időt kért Hurtaj, de ez sem segített. Ezzel az eredménnyel pedig matematikailag is minden eldőlt az alapszakaszból. Utolsóként a Steaua jutott az elődöntőbe, ahol a Csíkszeredai Sportklub vár rájuk. A mai Steaua – Progym meccs pedig tét nélküli lesz. Eredmény Bukaresti Steaua – Gyergyó­szent­miklósi Progym 4–2 (2–0, 2–2, 0–0) /Zabludovszkij (1., 9.), Anton Burucsnov (27.), Bo­riszenko (30.), illetve Elekes-Da­rabont (28.), Novak (39.)/. Kopacz Gyula