Nem bírt a HSC Dudasékkal

Háromgólos vereséget szenvedett a HSC Csíkszereda tegnap este a jégkorong MOL Ligában a címvédő DVTK Jegesmedvék ellen, hazai környezetben. A három új játékos kissé megdobta a hazai csapat erejét, de a végére így is elfáradtak. A miskolciak remek előnyös játékukkal és Dudas klasszis teljesítményének köszönhetően megérdemelten húzták be a három pontot. [caption id="attachment_12644" align="aligncenter" width="620"]Az utolsó percekben Ruczuj tartotta a reményt a csíki oldalon Fotó: Balázs Árpád Az utolsó percekben Ruczuj tartotta a reményt a csíki oldalon Fotó: Balázs Árpád[/caption] Alig három órával a HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék jégkorong MOL Liga-találkozó kezdete előtt sikerült a hazai oldalon az utolsó akadályokat is elhárítani Ziga Kuzman, Anton Berljov, illetve Makszim Kropotyin esti játéklehetősége előtt. Így a Geréb István–Nagy Béla csíki edzőpáros valamelyest megkönnyebbülhetett, és volt, kivel pótolja a sérült játékosokat. A mérkőzés első felében a felek csak kóstolgatták egymást, igazán nagy helyzetek nem alakultak ki a kapuk előtt. Az első komolyabb lehetőség épp Kropotyin nevéhez fűződött, aki szólót rontott Adorjánnal szemben. A válaszgól fejében érkezett. Egy rossz csere után Galanisz szólózhatott, de Ruczuj még hárítani tudott. A kipattanó Dudas elé került, aki a ziccert már nem vétette el. A kék-fehérek nem adták fel, és előbb Farkas löketét fejjel tornázta ki Adorján. A 16. percben már ő is tehetetlen volt. Mikeska húzogatott a kapu mögött, majd tálalt Kropotyin elé, aki élt a lehetőséggel. A hazai öröm nem tartott sokáig. Előbb a Somogyi–Galanisz duó hagyott ki nagy helyzetet, majd emberelőnyben jött Dudas, és újra vezetéshez juttatta a vendégeket. A második játékrész nagy vendégfölénnyel kezdődött. A hazaiak csak szabálytalankodva tudták a pakkot elcsípni. Az első előnyt még kihagyták a miskolciak, ám a másodikat már bevágták. Újfent Dudas volt a gólszerző. A HSC nem tudott erőre kapni, még emberelőnyben sem. Ezt előbb egyenlő létszám mellett, majd emberelőnyben büntették a vendégek. A csíki szurkolók sem maradtak hazai gól nélkül, a 39. percben Mikeska mattolta Adorjánt, háromra csökkentve a különbséget. Az utolsó húsz percre egy veszélyesebb hazai gárda korcsolyázott ki, és több nagyobb lehetőséget is kihagytak Molnár Zoltán, Moldován Ervin, Farkas Tamás, illetve Makszim Kropotyin révén. Az utolsó tíz percre aztán elfogyott a levegő. A DVTK játékosai felőrölték a hazaiakat, és már minden úgy alakult, ahogy ők akarták, csak a gól nem jött. Köszönhetően Ruczujnak, aki tartotta a frontot. [box type="shadow" ]MOL Liga, eredmények Vasárnap: Újpesti TE – MAC Budapest 1–3 (0–0, 1–2, 0–1) /Nemes (23.), illetve Hayes (23., 31.), Nagy K. (60.)/. Hétfő: HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 2–5 (1–2, 1–3, 0–0) /Kropotyin (17.), Mikeska (38.), illetve Dudas (10., 18., 26.), Somogyi (33.), Hajós (37.)/; Brassói Corona – Debreceni HK 4–3 (2–0, 1–1, 0–2, 0–0, 1–0) – sz. u. /Balázs (5.), Tranca (6.), Fodor (23.), Mihály Á. (67. – GWS), illetve Trosin (34.), Kaszkov (57.), Garrett (60.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Fehérvár AV19 1–4 (0–1, 0–1, 1–2) /Borbás (53.), illetve Krogh (15.), Reisz (25., 44.), Holmberg (42.)/. 1. MAC Budapest 7 6 0 1 0 31:15 19 2. DVTK Jegesmedvék 6 4 1 1 0 26:17 15 3. Debreceni HK 6 3 2 1 0 21:14 14 4. Ferencvárosi TC 7 3 0 2 2 22:24 11 5. Fehérvár AV19 7 2 1 1 3 25:24 9 6. Újpesti TE 8 1 2 0 5 26:24 7 7. Brassói Corona 3 1 1 0 1 10:11 5 8. Dunaújvárosi Acélbikák 6 0 1 0 5 11:21 2 9. HSC Csíkszereda 6 0 0 2 4 16:28 2 A mai műsor: Brassói Corona – Jegesmedvék (18.30), HSC Csíkszereda – Debrecen (19), MAC Budapest – Fehérvár AV19 (20). Két orosz aláírt További két orosz játékossal egyezett meg a HSC Csíkszereda jégkorongcsapatának vezetősége. Anton Berljov és Makszim Kropotin az idei szezonban a kék-fehér együttest fogja erősíteni. A szentpétervári születésű 21 esztendős Berljov cseh másod és harmadik ligába játszott, illetve két szezonban az MHL-ben is szóhoz jutott. Többek közt tagja volt a Budapest Patriots csapatának is. Honfitársa, Kropotin két teljes szezont töltött a MHL B-be, majd a múlt esztendőt az MHL-ben fejezte be. Előbbi 21, míg utóbbi 20 esztendős és mindketten csatárok. Csíkszeredában marad még három próbajátékon levő orosz sportoló, akiknek a sorsa még nem dőlt el.[/box] Darvas Attila