Negyeddöntős a DVTK és a DEAC

Véget ért a jégkorong Erste Liga rájátszásának kvalifikációja, amely végén nem borult a papírforma, és a Miskolci DVTK Jegesmedvék, valamint a Debreceni EAC érvényesítette a papírformát. A Csíkszeredai Sportklub, valamint a Gyergyói HK számára csütörtökön rajtol a rájátszás. Ma választ ellenfelet az alapszakasz első három helyezettje. A Debreceni EAC 2–0-ról, míg a Miskolci DVTK Jegesmedvék csapata 1–1-ről várhatta a jégkorong Erste Liga kvalifikációjának harmadik, illetve negyedik meccsét. A Fehérvári Titánok a DEAC elleni párharc harmadik meccsén az utolsó szalmaszálba kapaszkodhattak, hiszen 2–0-s hátrányban voltak. Jól kezdtek a Titánok, és az 5. percben Ambrus Csongor egy, a kapusról kipattanó koronggal szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. A fehérváriak kétszer is fórban támadhattak, de nem sikerült ezeket kihasználni. A második harmad elején a párharc hőse, Kulesov használt ki egy nagy védelmi hibát, és egyenlített. A mérkőzés felét alig átlépve négy perc alatt kétszer volt eredményes a DEAC: Turcotte, majd Molnár Dávid is gólt szerzett, így meglógtak a vendégek. Sőt Turcotte emberelőnyben növelte a vendégek előnyét. A debreceniek magabiztosan játszottak a folytatásban, Spirko révén még egy gólt szereztek, amire a hajrában Dudkin válaszolt, kozmetikázva az eredményen. A DEAC söpréssel lépett tovább. Baj van Győrben A Győri ETO HC és a DVTK Jegesmedvék 1–1-ről várhatta a folytatást. Szikrázó meccset hozott a harmadik felvonás. Mezőnyfölényben játszott a DVTK, ennek ellenére nem esett gól az első két harmadban, pedig egy idő után kiegyenlítettebbé vált a találkozó. A Győr három fórt is elpuskázott, az utolsó harmadban pedig megbüntette az ETO hibáit a miskolci gárda. Egy korongvesztés után Seto lőtt nagy gólt, aztán Vojtkó erős lövésébe ért bele a kapu előtt átkorcsolyázó Miskolczi, megduplázva a vezetést. Az 56. percben négy a négy elleni játékban Löveiről feledkeztek meg a védők, a fiatal csatár pedig középről nem hibázott. Egybehangzó vélemények szerint viszont nagyon nagy baj van a Győri ETO HC csapatának háza táján. A sportolók hosszú ideje nem kaptak már fizetést, és terítéken van a csapat megszűnése is. Minderről titokzatosan nyilatkozott Ladányi Balázs, a csapat trénere, a DVTK elleni kvalifikációs búcsút követően. „Nekünk már annak örülni kellett, hogy a fiúk felállnak a kék vonalra korcsolyában és nem papucsban. És innentől kezdve, hogy 4-ből 3 meccsen volt sanszunk, és csak az utolsó lett ilyen sima és tartottuk magunkat, minden elismerésem a csapaté, de a lényeg az, hogy elsősorban annak kell örülnünk, hogy egyáltalán felálltak és felvették a mezt. Köszönöm!” – fogalmazott Ladányi. Jöhetnek a negyeddöntők Ma délelőtt válnak ismertté az Erste Liga negyeddöntőjének párosításai, az alapszakasz első három helyezettje sajtótájékoztató keretében választ magának ellenfelet. Elsőként a Csíkszeredai Sportklub, aztán a Ferencváros, majd az Újpesti TE dönt arról, hogy melyik csapattal mérkőzik meg a rájátszás első körében, a Gyergyói HK az egyetlen megmaradt riválist kapja. A negyeddöntős párharcok holnap kezdődnek az FTC és az UTE hazai mérkőzéseivel, szerdán is ez a két együttes fogadja ellenfelét. A Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK csütörtökön kezdi meg a rájátszást hazai környezetben, a felek pénteken is pályára lépnek. A ferencvárosi és az újpesti csapat szombaton és vasárnap lesz érdekelt idegenben, a Sportklub és a GYHK pedig 7-én és 8-án. A negyeddöntő az egyik fél negyedik győzelméig tart, a párharcok legkésőbb március 14-ig befejeződnek. Kikaptak az Ágyúsok Páros rangadón érdekelt a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata a román bajnokságban, a kézdivásárhelyiek fontos meccseket játszottak a negyedik hely szempontjából a VSK Galac ellen, idegenben. Nem feltartott kézzel érkezett Galacra a vendégcsapat, ám hiába volt két emberelőnye is a meccs elején, nem sikerült azokat kihasználni. Majd büntetett a hazai csapat, előbb Csemerilov, majd Nyeznyamov volt eredményes. A második felvonásban hiába játszott fölényben a Galac, nem tudta növelni előnyét. Az utolsó játékrészben nyílt maradt a meccs, az 50. percben Gecse Olivér szépített, így izgalmassá téve az összecsapást. Az utolsó másfél percre a vendégek kapusukat mezőnyjátékosra cserélték, de nem sikerült Onodi ketrecét bevenni, sőt Constantin végül betalált a háromszékiek üres kapujába, eldöntve a három pont sorsát. A felek tegnap este másodjára is összecsaptak, ám a találkozó lapzárta után ért véget. Erste Liga, kvalifikáció, 3–4. mérkőzés Fehérvári Titánok – Debreceni EAC 2–5 (1–0, 0–3, 1–2) /Ambrus Cs. (5.), Dudkin (60.), illetve Kulesov (24.), Turcotte (33., 46.), Molnár D. (36.), Spirko (54.). Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot a DEAC nyerte 3–0 ra. Győri ETO HC – Miskolci DVTK Jegesmedvék 0–3 (0–0, 0–0, 0–3) /Seto (48.), Miskolczi (54.), Lövei (56.) és 2–5 (0–2, 1–2, 1–1) /Odnoga (39., 57.), illetve Galajda (8., 38.), Miskolczi (10.), Walker (37., 48.)/. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot 3–1-re nyerte a DVTK Jegesmedvék. Román bajnokság VSK Galac – Háromszéki Ágyúsok 3–1 (2–0, 0–0, 1–1) /Csemerilov (11.), Nyeznyamov (20.), Constantin (60.), illetve Gecse (50.)/.