Négy ponttal tért haza a GYHK Galacról

Ezúttal román bajnoki mérkőzéseken volt érdekelt a Gyergyói HK jégkorongcsapata, amely a Galaci VSK vendégeként lépett pályára. A galaci csapatnak ez volt az első bajnoki mérkőzése az új idényben. A GYHK-nál egyúttal megszakadt egy sorozat. Sötét lónak számít minden idényben a VSK Galac jégkorongcsapata, amelynek kerete a szezonrajt előtt kevéssel áll össze, és a honosított játékosok mellé rendre jobbnál jobb orosz légiósokat igazol. A csapat egyetlen hátránya, hogy a hazai mag nem túl acélos. Mindezek fényében a Gyergyói HK-ra nem várt egyszerű páros meccs a Duna-parti városban, az első bajnoki meccseire készülő Galac ellen. Rutinból hozott győzelem Ilyen előzmények tükrében Szi­lassy Zoltán feje főhetett, hogy mire is számítson. Továbbá azért is, mert Sárpátki, Szabó-Pál, Trancă, Fejes, Bíró G., Sylvestre és Bodó sem volt bevethető. Pénteken, a párharc első meccsének első harmadában a Gyergyói HK kétgólos előnyre tett szert, majd a második felvonás közepéig eldöntötte a meccset. A záró felvonásra úgy vágtak neki a felek, hogy öttel vezettek a vendégek. Ennek tükrében lazábbra is fogta a piros-fehér alakulat, emiatt végül a Galac mínusz háromra feljött, de a GYHK rutinból, ritmusból hozta az első meccset. Fordult a kocka A szombati meccsre a Galac alaposan felszívta magát. A túloldalon Szilassy Zoltán az első meccshez képest nevezte Sárpátkit. A hazaiak sokkal erőteljesebben kezdtek, és Ruczujnak sok védenivalója akadt már az első percekben. Végül a kilencedik percben már ő is tehetetlen volt: Kiricsenko egy egyéni akció végén szerzett vezetést a Duna-partiaknak. A harmad második felére ugyan kiegyenlített lett a meccs, de sem Onodi, sem Ruczuj nem kapott újabb gólt. A második felvonásban hiába játszhatott több alkalommal emberelőnyben a GYHK, a rést a hazai védelmen nem találták a vendégek. Sőt a záró felvonás elején egy lövés Nyezsnyamov ütőjén irányt változtatva került Ruczuj ketrecébe. Ekkor alaposan megrázta magát a GYHK, és a fokozatosan elfáradó galaci csapatot nagy nyomás alá helyezte. A 49. percig bírta a nyomást a hazai csapat, előbb Haaranen, majd Silló is betalált Onodi kapujába. A három pontot érő győztes gól viszont már nem jött össze a gyergyóiaknak, köszönhetően Onodi védéseinek. A hosszabbítás során is voltak kimaradt helyzetek, és amikor már nagyon úgy nézett ki, hogy a szétlövések fognak dönteni a bónuszpont sorsáról, Constantin a hazai csapat számára eldöntötte a meccset. A GYHK tízmeccses győzelmi sorozata így Galacon megszakadt. Nagy pofont kapott a DVTK A hétvégén az Erste Ligában sem állt le az élet. Pénteken két mérkőzést is rendeztek, a nap meglepetése Győrből érkezett, ahol a hazai csapat alaposan kitömte a DVTK Jegesmedvék gárdáját. Nem a győzelem, hanem inkább annak mértéke a meglepő. Debrecenben viszont a hazai csapat nyert négy góllal a fiatalos Titánok ellen. Román bajnokság Péntek: VSK Galac – Gyergyói HK 3–6 (0–2, 1–4, 2–0) /Constantin (27.), Nyezsmanov (49.), Berdila (50.), illetve Orbán (12.), Vincze P. (20., 27.), Ferencz-Csibi (24.), Szigeti (27.), Császár (36.)/. Szombat: VSK Galac – Gyergyói HK 3–2 – aranygóllal (1–0, 0–0, 1–2, 1–0) /Kiricsenko (9.), Nyezsnyamov (41.), Constantin (62.), illetve Haaranen (49.), Silló (53.)/. Erste Liga Péntek: Győri ETO HC – Miskolci DVTK Jegesmedvék 8–1 (2–1, 5–0, 1–0) /Bödök (6.), Schmál (18., 24.), Kmec (30., 37.), Vas (33.), Szlama (36.), Bukor (59.), illetve Hyvarinen (7.)/. Debrecen EAC – Titánok 6–2 (1–1, 1–1, 4–0) /Novotny (18.), Spirko (26.), Kulesov (42., 45.), Berta (52.), Hári (58.), illetve Keceli (3.), Dolinar (22.)/.