Négy csíki érem

Három arany- és egy bronzéremmel tértek haza a VSK Csíkszereda tájfutói a tájbringa Románia-kupáról. A versenyt a Prahova megyei Păuleºti környékén tartották. [caption id="attachment_32291" align="aligncenter" width="854"]Ráduly Annamária (középen) és jobbján Györfi Melinda érmet nyert tájbringában Ráduly Annamária (középen) és jobbján Györfi Melinda érmet nyert tájbringában[/caption] Nagyon jól szerepeltek a VSK Csíkszereda sportolói a tájbringa Románia-kupán, amelyet a Prahova megyei Păulești község környékén tartottak a hétvégén. A csíkszeredai sportolók három arany- és egy bronzérmet nyertek az országos viadalon. A tájkerékpár a tájékozódási sportok egyik szakága. A pályát hegyikerékpárral (mountain bike) kell teljesíteni és olyan, mint egy normál hegyikerékpár-verseny, amelynek nincs kijelölt útvonala, csupán a pálya bizonyos pontjainak meghatározott sorrendben való érintése kötelező. Két ellenőrzőpont között pedig a versenyző arra megy, amerre akar, ehhez a rendezőség mindössze egy térképet biztosít. A Prahova megyei Păulești község környékén megszervezett versenyen a nőknél Ráduly Annamária, a férfiaknál pedig Suciu Simion győzött. Szintén a felnőtt nőknél Györfi Melinda harmadik helyen ért célba, így két csíkszeredai is dobogóra állhatott a női mezőnyben. Az ifjúságiak versenyén a 16 éves korosztályban Ráduly Csongor fölényesen győzött. A VSK Csíkszereda ezúttal köszöni a FunBike kerékpár-szaküzletnek a műszaki, szakmai és emberi támogatást. HN-összeállítás