Néggyel nyertek a csíkiak

A második székelyföldi rangadón is csíki győzelem született a román jégkorong-bajnokságban, ám ezúttal a Csíkszeredai Sportklub rendes játékidőben, sokkal jobb játékot mutatva gyűrte le a harmadik harmadra teljesen elfáradó Gyergyószentmiklósi Progymot. [caption id="attachment_57748" align="aligncenter" width="2600"] Másodjára sima volt a Sportklub győzelme Fotó: László F. Csaba[/caption] Két nap alatt másodjára is összemérte erejét a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorong-bajnokságban. Az első meccsből kiindulva az volt a kérdés, hogy a kék-fehérek a védekezésüket össze tudják-e jobban rakni, vagy nem, és akkor izgalmas mérkőzésre lehet kilátás. A felek ezúttal jó iramban kezdtek és mindkét kapu előtt adódott lehetőség a gólszerzésre. Míg a hazai­ak túlcifrázták a helyzeteket, addig a vendégek nem találták Onodi ellenszerét. Egészen a nyolcadik percig, amikor P. Boriszenko felavatta a csíki kapust. A gólt követően a Sportklub magasabb fokozatra kapcsolt, és előbb Casaneanu góljával egyenlítettek, majd Rusnak gólja már a vezetést jelentette. A második harmad egy áthúzódó csíki kiállítással, majd egy újabb kétperces hátránnyal kezdődött, amelyet remekül oldottak meg a kék-fehérek. Olyannyira, hogy Papp kék vonalas lökete a vasról pattant be Szakács kapujába. A gólt követően a Sportklub került előnybe, és ezt is azonnal kihasználta. Salló vágta be a Brnak lökete utáni kipattanót. A folytatásban valamelyest kiegyenlítettebb játék folyt a jégen, de érződött, hogy a vendégek kezdenek fáradni. Ennek ellenére még sikerült feljönniük két gólra. Az utolsó felvonás viszont teljes mértékben a csíkiaké volt. Már az első percektől kezdve beszorították az ellenfelet, sőt több alkalommal megtörtént, hogy öt az öt ellen felálltak. A harmad derekán még Fabus gólját magas botért nem adták meg, de utána jött Belov védhetetlen találata, majd Bíró Tamás üres kapus gólja, amely lezárta a meccset. Igaz, izgalom maradt még a végére, hiszen az utolsó percekben a Progym előbb kettős előnyben, majd sima előnyben játszott eredménytelenül. A kék-fehérek pénteken és szombaton előbb a Dunaújvárost, majd az Újpestet fogadják, ezúttal az Erste Ligába. Eredmény: Csíkszeredai Sport­klub – Gyergyószentmiklósi Pro­gym 6–2 (2–1, 2–1, 2–0) /Casaneanu (10.), Rusnak (15.), Papp (23.), Salló (25.), Belov (53.), Bíró T. (56.), illetve P. Boriszenko (8.), Csergő (37.)/. Darvas Attila