Nagyszerű SZKC-győzelem

Telt ház előtt és remek hangulatban aratott kilencgólos győzelmet a Székelyudvarhelyi KC a Bukaresti CSM ellen a hazai férfikézilabda Bölények Ligája tizedik fordulójában. Az udvarhelyiek sikerükkel a bajnoki tabella harmadik helyére léptek fel. [caption id="attachment_60051" align="aligncenter" width="1000"] Kilenc góllal győzte le az SZKC a Bukaresti CSM csapatát Fotó: szkc.ro[/caption] Nagy várakozás előzte meg a Székelyudvarhelyi Kézilabda Club szombati találkozóját, hiszen az udvarhelyiek azt a Bukaresti CSM csapatát fogadták, amelyet Vlad Caba irányít a kispadról, de a fővárosiaknál játszik Szász András, Onyejekwe, Ciobanu és Ramba. Caba, illetve a négy említett játékos is az SZKC-t erősítette az elmúlt időszakokban, és ott érték el legnagyobb sikereiket. A közönség egyébként nagyon sportszerűen, tapssal köszöntötte az SZKC volt edzőit és játékosait a pályára lépéskor. A telt ház előtt zajlott találkozón jól kezdett a házigazda, első három találatára még volt válasza a CSM-nek, de aztán az SZKC fokozatosan elhúzott, a 18. percben a fővárosiak négygólos hátrányba kerültek, ekkor kért először időt Vlad Caba. Ez sem segített a fővárosiakon, hiszen az SZKC mind a támadásban, mind pedig a védelemben jól helytállt, így az udvarhelyiek előnye ötre nőtt, és ezt meg is tudták tartani a szünetig. A második félidőt is jól kezdte az SZKC, amely percek alatt hétgólosra növelte előnyét, amely állandósult, majd a 40. percben nyolcra nőtt, ekkor kért újra időt Caba. Az időkérés ezúttal sem segített a fővárosiakon, hiszen az SZKC emberhátrányban is növelni tudta előnyét, sőt a hajrában tíz gól is volt a különbség a két csapat között. Ahogy az egész meccset, úgy az utolsó perceket is uralta az SZKC, amely a végén kilencgólos különbséggel győzte le ellenfelét, így a tizedik fordulót követően 20 ponttal a harmadik az udvarhelyi csapat a Bölények Ligájában. Eredmények Bölények Ligája, 10. forduló: Székelyudvarhelyi KC – Bukaresti CSM 32–23 (17–12). A hazai gólszerzők: Kovacevic 6, Mihalcea 5, Szadovij 4, Vilovszki 4, Dragas 2, Balázs 2, Szőke 2, Kuzmanoszki 2, Csog 2, Tálas 1, Baranau 1, Ghiță 1. További eredmények: Tordai Potaissa – Temesvári Poli 27–24, Fogarasi VSK – CSU Suceava 30–27, Nagybányai Minaur – Konstancai HC Dobrogea Sud 30–32, Dunărea Călărași – HC Vaslui 29–26. A Bukaresti Steaua – Bukaresti Dinamo és a CSM Focșani – Poli Iași találkozók lapzárta után értek véget. A bajnokságot a 21-21 pontos Potaissa és Dinamo vezeti, az SZKC 20 ponttal a harmadik. HN-összeállítás