Nagy skalpot gyűjtött be a VSK Csíkszereda

Mindössze két vendéglátó csapatnak sikerült győznie a hazai férfikosárlabda bajnokság kilencedik fordulójában, a sikeres csapatok közül az egyik a VSK Csíkszereda volt. Lászlófy Botond tanítványai ugyan nem a legjobban kezdték a mérkőzést, ám a harmadik játékrészben megfordították az állást és idénybeli első győzelmüket aratták, a szenvedő fél a Bukaresti Dinamo volt. Megtört a VSK Csíkszereda vereségi sorozata a hazai férfikosárlabda bajnokság 2021/2022-es idényében: a Lászlófy Botond által edzett gárda szombaton késő délután óriási bravúrt hajtva végre hazai környezetben legyőzte a Bukaresti Dinamo gárdáját. A csíkiak első szezonbeli sikerüket a bajnoki élmezőnyhöz tartozó fővárosiak ellen aratták. Egyébként a kilencedik fordulóban a lapzártánkig lejátszott mérkőzések közül mindössze két vendéglátónak sikerült győznie. Rossz kezdés, remek zárás Nem a legjobban kezdte a VSK Csíkszereda a Dinamo elleni találkozót, a vendégek az első öt percben hétpontos előnyre tettek szert, ám a hazaiak hamar felzárkóztak és két és fél perccel később már ők vezettek. A második negyed elején hétre nőtt a csíki előny, ekkor összekapták magukat a fővárosiak, megkezdték a felzárkózást és a nagyszünet előtt fél perccel megfordították az állást. A pihenő viszont a hazaiaknak tett jót, hiszen egy perc alatt fordítottak a csíkiak, folyamatosan növelni kezdték az előnyüket, a két csapat között volt tíz pont is, ám a harmadik negyed végére hétre faragta a Dinamo a hátrányát. Az utolsó játékrészben viszont remekül tartotta magát a VSK Csíkszereda, igaz, előnye öt és tizenkét pont között ingott, ám az utolsó öt percre állandósult a hét és tíz pont közötti különbség, a találkozót a fővárosiak egy triplával zárták, ám így is maradt a csíki előnyből. Minden jól alakult Lászlófy Botond elégedett volt tanítványai teljesítményével. – Egyrészt sikerült jól felkészülnünk a találkozóra, ki tudtuk korábban elemezni az ellenfél játékát. Másrészt a pályán a fiúk végrehajtották mindazt, amit előzőleg az edzéseken megbeszéltünk és amit a meccs során is kértem tőlük. Jól működött a védelmünk, pontosak voltak a dobások, minden mutatóban felülmúltuk az ellenfelünket – nyilatkozta lapunknak a csíkiak edzője. Hozzátette, annak ellenére, hogy nem a legmegfelelőbben kezdték a meccset, sikerült fordítani. – A kezdés nem a legjobban sikerült, ám ami fontos, hogy a csapat nem omlott össze. Azt hiszem, a szezon során a Dinamo elleni találkozó volt az első olyan mérkőzésünk, ahol minden úgy sikerült, ahogyan azt korábban terveztük. Ez pedig bizalomra ad okot, hiszen hosszú a bajnokság, csak nyolc meccsen vagyunk túl az alapszakaszból – nyilatkozta lapunknak Lászlófy Botond. A VSK Csíkszereda a következő összecsapását is az Erőss Zsolt Arénában játssza, november 30-án a hetedik fordulóból elhalasztott ESK Nagyvárad elleni mérkőzést pótolják a csíkiak. Újabb eltiltás A bajnoki rajttól minden kosárlabda bajnoki mérkőzés képernyőre kerül, így egyre gyakrabban derül fény a játékvezetői hibákra. Mint lapunk megírta, a VSK Csíkszereda a Bukaresti Steaua elleni találkozón nyújtott be óvást a bírók ellen, a három játékvezetőt két fordulóra tiltották el. Korábban a Steaua – Rapid meccsen közreműködő játékvezetői trió is három fordulós eltiltást kapott, a hétvégi Rapid – VSK Targu Jiu találkozót követően Serban Mircea játékvezető pihenhet négy fordulót, a szakszövetség bírói testülete szerint sorozatos hibáival a végeredményt is befolyásolta. – Minden meccsen vannak bírói tévedések. De amikor ezek sorozatosak, ráadásul emiatt úszik el egy győzelem, akkor felháborító. Nem egy ilyen meccsünk volt az elmúlt években. A közvetítéseknek köszönhetően hamar lehet bizonyítani a tévedéseket, és ezt most keményen is büntetik – mondta az esetek kapcsán Lászlófy Botond. Férfikosálabda ob, 9. forduló VSK Csíkszereda – Bukaresti Dinamo 94: 74 (20:17, 18:22, 21:13, 25:22). A csíki pontszerzők:Bogdanovici 21 (3x3), Vujadinovici 19 (4x3), Lock Lam 19 (3x3), Lufile 16 (1x3), Ionescu 9 (1x3). Bukaresti Rapid – VSK Targu Jiu 77:78, ESK Nagyszeben – VSK Temesvár 80:79), FC Arges Pitesti – VSK Voluntari 73:83, VSK Focsani – VSK-U Nagyvárad 59:75, Petrolul Ploiesti – VSK-U Craiova 77:96, Konstancai Athletic Neptun – Bukaresti Steaua 107:111. A VSK Galac – Kolozsvári U-BT találkozó lapzárta után ért véget. Az állás: 1. FC Arges Pitesti 16 pont (7/2), 2. VSK-U Craiova 15 p. (6/3), 3. Kolozsvári U-BT 14 p. (7/0), 4. Konstancai Athletic Neptun 14 p. (5/4), 5. VSK Temesvár 13 p. (5/3), 6. Bukaresti Dinamo 13 p. (4/5), 7. Bukaresti Steaua 13 p. (5/3), 8. Petrolul Ploiesti 13 p. (4/5), 9. VSK Voluntari 13 p. (6/1), 10.VSK-U Nagyvárad 13 p. (6/1), 11. VSK Targu Jiu 12 p. (3/6), 12. VSK Focsani 12 p. (3/6), 13. ESK Nagyszeben 11 p. (2/7), 14. Bukaresti Rapid 10 p. (2/6), 15. VSK Csíkszereda 9 p. (1/7), 16. VSK Galac 7 p. (0/7). Kopacz Gyula