Nagy falat volt a címvédő

Nagyon elrontotta a DVTK Jegesmedvék elleni jégkorong MOL Liga-mérkőzés harmadik harmadát a Csíkszeredai Sportklub, így nem csoda, hogy 4–1-es vereséget szenvedtek. A soron következő játéknapokon a csíkiak második idegenbeli túrája van kilátásban. [caption id="attachment_36960" align="aligncenter" width="1400"]Végig aktívabbak voltak támadásban a miskolciak. Megérdemelt siker Fotó: László Róbert Végig aktívabbak voltak támadásban a miskolciak. Megérdemelt siker Fotó: László Róbert[/caption] A címvédőt fogadta a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a jégkorong MOL Liga szombati játéknapján a DVTK Jegesmedvék személyében. A mérkőzést megelőző napon viszont jó hírt kaptak a csapatok a Magyar Jégkorong Szövetségtől: mindkét gárda aktív résztvevője lesz a december 29-én, Budapesten, a Városligetben tartandó Winter Classicnak. A Sportklub az UTE-val, míg a DVTK a MAC-cal néz farkasszemet. A hír a DVTK játékosait dobta meg jobban, és akár tíz perc alatt eldönthették volna a mérkőzés sorsát, de csak egy gólt tudtak szerezni. A folytatásban viszont kapcsolt a Sportklub, és jött is az egyenlítés, miután Antal Zsombor pofozott be egy kipattanót. Igazi pörgős meccs kezdett kialakulni, amely folytatódott a második harmadban is, bár egy picit csapkodósabbá váltak ekkor a felek. Mindkét kapu veszélyben forgott, és ebből a vendégek jöttek ki jobban, miután Tóth éles szögből emelt Ruczuj hálójába. A játék képe viszont sokat nem változott, csak az indulatok szabadultak el, és ez egy Péter Róbert–Vojtkó Mátyás párharcban csúcsosodott ki. Az utolsó felvonásra újból az első harmad elején látott miskolci csapat korcsolyázott ki, akik hét perc alatt pontot tettek a mérkőzés végére. Előbb Galanisz mattolta Ruczujt, majd Sakaris szólóból. Innentől kezdve a vendégek okos játékot mutattak, és nem sok esélyt hagytak a felzárkózásra a Sportklubnak. Eredmények Péntek: Ferencvárosi TC – Újpesti TE 3–2 (1–1, 1–1, 1–0), Dunaújvárosi Acélbikák – HK Belgrád 4–3 (2–2, 0–1, 1–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel; Fehérvári Titánok – Debreceni HK 3–2 (1–1, 0–0, 2–1). Szombat: Csíkszeredai Sportklub – DVTK Jegesmedvék 1–4 (1–1, 0–1, 0–2), MAC Budapest – HK Belgrád 7–2 (1–1, 4–0, 2–1). Darvas Attila