Nyögvenyelős csíki győzelem

Várható volt, hogy kiélezett meccs lesz a Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Progym román bajnoki összecsapás, és ez igaz is lett. A csíki csapat gyenge napot fogott ki, és ezt a Progym ki is használta. A vége pontosztozkodás lett, de a hosszabbításban már a kék-fehérek domináltak és tartottak otthon két pontot. [caption id="attachment_57661" align="aligncenter" width="1000"] Nem játszottak jól a kék-fehérek, mégis nyertek Fotó: László F. Csaba[/caption] Álomszerűen kezdte a Csík­szeredai Sportklub a Gyer­gyó­szentmiklósi Pro­gym elleni román bajnoki rangadót, és alig másfél perc után megszerezte a vezetést. A folytatásban is igyekezett tempót diktálni, ami könnyű is volt, hiszen sorra kerültek a vendégjátékosok a büntetőpadra, sőt Elekes szúrásért azonnal meccsbüntetést is kapott. A fórt viszont a vendégek használták ki, és Nimenko értékesített egy szólót. Az egyenlő állás nem tartott sokáig, hiszen Brnak visszavette a vezetést, amelyben Szakács is benne volt. A hátralévő időben a Sportklub valamivel jobban játszott, de további gólokat nem tudott szerezni. A második harmad teljes mértékben a vendégeké volt. Csak Ono­din, illetve a piros-fehér játékosokon múlott, hogy nem vette át a vezetést a Progym. Ennek fényében váratlanul érkezett a hazai csapat harmadik gólja, amely Taratuhin nevéhez fűződik. A gól viszont nem rázta helyre a hazai csapatot, amely a 34. percben kapitulált Tolkunov góljánál. A gól után a továbbiakban is vendégek domináltak, de az újabb gól elmaradt. Az utolsó felvonásra a hazaiak átálltak a háromsoros játékra, és ezúttal már kiegyenlítettebb lett a meccs. Ennek ellenére egy újabb hazai hátrány Progym-góllal végződött, így a hosszabbítás döntött a pontokról. A ráadás perceiben a Sportklub teljes fölényben játszott. Fél perccel a vége előtt a vendégek viszont kapuvasat lőttek Csernenko révén, majd a kontrát követően Brnak szerezte meg a győztes csík gólt. Folytatás ma 18.30 órától. Eredmény: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Pro­gym 4–3 (2–1, 1–1, 0–1, 1–0) /Fabus (2.), Brnak (10., 65.), Taratuhin (25.), illetve Nyimenko (9.), Tolkunov (34.)/. Darvas Attila