Mindkét Hargita megyei csapat győzött a 3. ligában

Mindkét Hargita megyei csapat győzött a hazai labdarúgó 3. liga tizedik fordulójában, az FK Csíkszereda idegenből hozta el a pontokat, míg az FC Székelyudvarhely hazai környezetben nyert. A csíki csapat továbbra is vezeti az I. csoportot, pénteken megyei rangadó lesz. [caption id="attachment_38635" align="aligncenter" width="1000"]Őrzi veretlenségét és első helyét az FK Csíkszereda Fotó: László Róbert / archív Őrzi veretlenségét és első helyét az FK Csíkszereda Fotó: László Róbert / archív[/caption] Továbbra is őrzi veretlenségét a hazai labdarúgó 3. liga I. csoportjában az FK Csíkszereda, Lengyel Roland tanítványai ezúttal az Avântul Valea Mărului otthonából hozták el a három pontot. Az FC Székelyudvarhely is jól szerepelt a hétvégén, a csapat a negyedik helyezett Olimpia Râmnicu Sărat ellen tartotta otthon a három pontot. Az FK egypontos előnnyel éllovas, az FC – az Avântullal és a CFR Pașcani-nyal egyaránt 7-7 pontot szerezve – jobb gólarányának köszönhetően immár a 13. helyre lépett fel. Hepehupás pálya Annak ellenére, hogy nincsenek az egyenetlen pályához szokva, remekül helytálltak az FK Csíkszereda labdarúgói Valea Mărului-on is. A csíkiak nagyon jól kezdték a meccset, Ilyés a 13. percben vezetést szerzett az éllovasnak, a gól pedig lendületet adott a csapatnak, és teljesen uralták az ellenfelet. A házigazdák viszont veszélyesek voltak ellentámadásaik során, egy ilyen akció révén a 38. percben egyenlítettek is. A szünet után is aktívabbak voltak a csíkiak, főleg miután a házigazdák eggyel kevesebben maradtak egy kiállítás miatt. Az emberfölényt Bajkó használta ki először az 50. percben, negyedórával később Csiszér, majd a meccs hajrájában Csűrös is bevette az Avântul kapuját, a hazaiak a hosszabbításban még szépítettek, így kétgólos különbséggel nyert az FK Csíkszereda. A meccs után Lengyel Roland azt mondta, az FK focisainak nemcsak az ellenféllel, hanem a nagyon rossz minőségű pályával is meg kellett küzdeniük, ez viszont nem akadályozta meg abban, hogy nyerjenek, és továbbra is veretlenül álljanak az I. csoport élén. Fontos siker Nagyon fontos győzelmet aratott az FC Székelyudvarhely a labdarúgó 3. liga 10. fordulójában. A hideg és szeles időben megrendezett találkozó első perceit az udvarhelyiek uralták, sőt három gólhelyzetük is volt, ám az Olimpia kapusa hárítani tudott. A félidő derekán a Râmnicu Sărat-i csapat átvette az irányítást ugyan, de egyik kapu sem forgott veszélyben. A félidő végén egy szabadrúgásból a hazaiak edző-játékosa, Demény Norbert veszélyesen lőtt kapura, a labdát nehezen, de kivédte a vendégek kapusa. A második félidőt remekül kezdte a székelyudvarhelyi csapat, és Sambake egy letámadásból megszerezte a hazaiaknak a vezetést. Egy perc múlva közel állt az egyenlítéshez az Olimpia, ám a kapufa megmentette a góltól az udvarhelyieket. A félidő közepén a vendégek két óriási lehetőséget is kihagytak, ezt követően percekre saját térfelére szorult az SZFC, de jól védekeztek. A 76. percben egy labdaszerzést követően Demény ugratta ki nagyszerűen Sambakét, a támadó pedig góllal fejezte be az akciót. A Buzău megyeiek egy utolsó rohamot indítottak, de nem tudtak veszélyesek lenni, a hajrára pedig teljesen feladták a mérkőzést. Az FC Székelyudvarhely nagyon fontos győzelmet aratott, a sikernek köszönhetően egyet előreléptek a tabellán. A 11. fordulóban megyei rangadó lesz, pénteken az FK Csíkszereda 14 órától a megyeszékhelyi stadionban az FC Székelyudvarhelyt fogadja. Eredmények 3. liga, 10. forduló: FC Székelyudvarhely – Olimpia Râmnicu Sărat 2–0 (0–0) /Sambake (48., 76.)/; Avântul Poiana Mărului – FK Csíkszereda 2–4 (1–1) /Cristian (38.), Antofe (90.+1), illetve Ilyés Róbert (13.), Bajkó Barna (50.), Csiszér Balázs (65.), Csűrös Attila (80.). További eredmények: Bákói Aerostar – CSM Roman 2–0, Sporting Lieşti – Atletico Vaslui 1–0, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Ştiinţa Miroslava 3–0, Sportul Chișcani – CSM Paşcani 0–1, Galaci Metalosport – AFC Szászhermány 1–4. 1. Csíkszereda 9 7 2 0 12–4 23 2. Szászhermány 9 7 1 1 21–5 22 3. Lieşti 10 6 1 3 14–9 19 4. Atletico 9 6 0 3 24–11 18 5. Olimpia 10 5 1 4 17–12 16 6. Aerostar 10 4 2 4 16–12 14 7. Miroslava 9 4 1 4 11–11 13 8. Metalosport 8 4 1 3 8–8 13 9. Roman 9 4 0 5 13–16 12 10. Rozsnyó 10 3 2 5 11–11 11 11. SC Bákó 9 2 2 5 17–20 8 12. Chiºcani 10 2 2 6 6–16 8 13. Udvarhely 9 2 1 6 9–174 7 14. Avântul 8 2 1 5 12–23 7 15. Paşcani 9 2 1 6 12–26 7 Kopacz Gyula