Minden párharc folytatódik

A Brassói Corona és a Debreceni DEAC egy győztes meccsre volt, hogy továbbjusson a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjébe. Az első meccskorongjukkal viszont nem tudtak élni. A Vasas és az Újpest is nyerni tudott. A budapesti rangadón a Ferencváros-Telekom egy győztes meccsre van az elődöntőtől. A Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub székely rangadó mellett további három ütközetet rendeztek a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. A Brassói Corona úgy léphetett pályára Káposztásmegyeren, hogy amennyiben legyőzi az Opten Vasas HC-t, akkor elsőként kvalifikálja magát a sorozat elődöntőjébe. A Vasas változtatott a szombati meccshez képest, Mattyasovszky helyett Németh került be. Némileg többet lőtt kapura a Brassó, a hazaiak pedig kétszer is fórban támadhattak, de mindkét kapus jól teljesített. A 25. percben, négy a négy elleni játék során Révész szerezte meg a vezetést a Vasasnak. A Corona a 36. percben egyenlített, fórból McFadden talált be. A harmad végén azonban a hazai csapat örülhetett, tíz másodperccel a vége előtt Nagy Márk ismét megszerezte a vezetést a piros-kékeknek. Sőt, a harmadik felvonás elején Turbucz belőtt egy kipattanót, ezzel már kettővel ment az életben maradásért küzdő Vasas. A hajrához közeledve időt kért Ladányi Balázs, hogy rendezze a sorokat az egyre jobban domináló Brassó ellen. Az 53. percben Péter Balázs egy gólra csökkentette a hátrányt, ám ezt követően a vendégek fegyelmezetlenségét megbüntette a Vasas. Előbb Ozols volt eredményes kettős emberelőnyben, majd nem sokkal később Finucci is leült, az ismét kettős előnyt Kmec lőtte be. A harjában újabb büntetések következtek mindkét oldalon, de az eredmény nem változott. A Vasas először nyert meccset a rájátszásban, és ezzel megmenekült, a két csapat vis�szatér Brassóba. A Corona 3–1-re vezet, ma továbbjuthat. A nap további két összecsapásán hosszabbításig „fajultak” az események. A Tüskecsarnokban a MAC HKB Újbuda és a Ferencváros-Telekom csapott össze. A rendes játékidő nem hozott döntést, majd a 66. perc meghozta az aranygólt: Versteeg lövését Bálizse beejtette. A Ferencváros győzelmének köszönhetően egy győztes meccsre került az elődöntőtől. A Megyeri úton az Újpest az életéért lépett jégre a Debreceni DEAC ellen. A felek óriási csatát játszottak, hogy végül kétszeri hosszabbítás döntsön, pontosabban a 86. perc. Az újpesti Bodó kotort be közelről egy korongot. A lilák így megmenekültek a kieséstől, és Debrecenben kell nyerjenek, hogy folytatni tudják a párharcot. Béccsel játszik a Fehérvár Vasárnap este derült ki, hogy a Vienna Capitals lesz a középszakaszban ötödik magyar csapat, Hydro Fehérvár AV19, ellenfele az osztrák jégkorongbajnokság negyeddöntőjében. A szezon eddigi részében hatszor találkozott a két együttes, az első és hatodik mec�cset a Fehérvár nyerte, a közbensőket pedig a Vienna. Február 19-én például 11–3-ra diadalmaskodott a Capitals az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, és ez fájó pont Karhulának. „Hat mérkőzést játszottunk a Bécs ellen az idei szezonban, ez alapján feléjük billen a mérleg nyelve. Egy alkalommal nem voltam elégedett a játékunkkal ellenük, a többi találkozón felvettük a kesztyűt. A Bécs kemény ellenfél, rengeteg playoff-tapasztalattal, így pontosan tudja, hogyan kell ezeken a mérkőzéseken jégre lépni. Nekünk ezt még tapasztalnunk kell” – mondta Antti Kurhala edző a Volán honlapján. Hozzátette: „Ezek alapján azt mondhatjuk, hogy ők az esélyesebbek, nekünk pedig jó kihívás lesz jégre lépni ellenük. Számunkra talán a Bécs volt a legjobb opció abból a szempontból, hogy az egész szezonban rengeteget utaztunk, a legközelebbi ellenfél elleni rájátszás-mérkőzéseken pedig nem vár ránk többórás buszút.” Az örökmérleg szerint 79 alkalommal csapott össze a két együttes a 2007/08-as szezon óta, rendes játékidőben 45 mérkőzést a bécsiek, 17-et a Hydro Fehérvár AV19 nyert, míg a hosszabbításban, vagy büntetőkkel eldőlt találkozók tekintetében 12 alkalommal az osztrákok, ötször a Fejér megyeiek örülhettek. A Fehérvár tizennégy éves osztrák bajnoki szereplése során hatodik alkalommal szerepelhet a rájátszásban. A play off pénteken kezdődik – a Hydro Fehérvár AV19 számára idegenben –, a negyeddöntő esetleges utolsó, hetedik mérkőzésére március 26-án kerül sor. Az elődöntőt március 28. és április 9. között rendezik, míg a döntő április 11-től április 25-ig tart majd. Minden körben négy győzelem szükséges a továbbjutáshoz, a találkozókat váltott helyszíneken rendezik. Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzés Opten Vasas HC – Brassói Corona 5–2 (0–0, 2–1, 3–1) Gólszerzők: Révész (25.), Nagy (40.), Turbucz (42.), Ozols (55.), Kmec (56.), illetve McFadden (36.), Péter (53.). Az egyik fél 4. győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Brassó javára. Újpest – Debreceni DEAC 3–2 (0–0, 2–1, 0–1, 0–0, 1–0) – kétszeri hosszabbítás után Gólszerzők: Just (31.), Sikorcin (40.), Bodo (86.), illetve Filbrandt (39.), Kiss R. (49.). Az egyik csapat 4. győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a DEAC javára. MAC HKB Újbuda – Ferencváros-Telekom 3–4 (1–1, 1–0, 1–2, 0–1) – hosszabbítás után Gólszerzők: Sofron (16.), Nagy K. (26.), Terbócs (52.), illetve Versteeg (3., 66.), Tóth Richárd (45.), Kulmala (50.). Az egyik fél 4. győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Ferencváros javára. A mai műsor: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói HK (18.30), Brassói Corona – Opten-Vasas HC (18.30), Ferencváros-Telekom – MAC HKB Újbuda (19.00), Debreceni DEAC – Újpest (19.30.).