Megyebeliek a dobogón

Lezárult az Erdélyi Jégkorong Liga alapszakasza, mind az U12, mind pedig az U14-es korosztályban megyénkbeli csapatok végeztek a dobogón. A héten már a rájátszásban érdekeltek a csapatok. Véget ért az Erdélyi Jégkorong Liga (THL) alapszakasza, az U12-es és U14-es regionális pontvadászatban edig százhetven mérkőzést rendeztek. Mindkét korosztályban Hargita megyei csapatok végeztek az első három helyen, a negyedik helyet pedig a brassóiak szerezték meg. A héten már a rájátszás meccseit rendezik. Az U12-es korosztályban tizenegy csapat összesen 110 találkozót játszott, a meccseken összesen 1695 gól született. A fővárosi Triumf nem tudott pontot szerezni, ők kapták a legtöbb gólt és ők érték el a legkevesebb találatot is. Az alapszakaszt százszázalékos teljesítménnyel az ISK Csíkszereda nyerte a Felcsík SK, az ISK Gyergyószentmiklós I. Lendület és a Brassói Corona előtt. A kisinyoviak az 5., a galaciak a 6., az Olimpia Viitorul (Bukarest-Ploiești) a 7., a kézdivásárhelyiek a 8., az ISK Gyergyószentmiklós II. a 9., míg a Steaua Rangers a 10. helyen zárt. Az U14-es korosztályban a Felcsík SK zárt az első helyen, megelőzve az ISK Csíkszereda és az ISK Gyergyószentmiklós csapatait, negyedik lett a Corona, ötödik pedig a Steaua. A KirályPingvinek csapata korábban fejezte be a bajnokságot, a sepsiszentgyörgyiek gárdájából ugyanis egészségügyi problémák és iskolai elfoglaltság miatt többen feladták a hokizást, így az utolsó öt mérkőzésre nem tudott kiállni a Kovászna megyei csapat. Az U12-es korosztályban a héten a negyeddöntőket rendezik, a párharcok egyik fél második sikeréig zajlanak. A műsor: ISK Csíkszereda – KSE-Bikák-KirályPingvinek, ISK Gyergyószentmiklós I. Lendület – Olimpia Viitorul, Felcsík SK – Dunărea, Corona – Gloria Kisinyov. A negyeddöntők győztesei az elődöntőbe jutnak, a vesztesek pedig helyosztókat játszanak. Az U14-es korosztályban az első két helyezett kiemeltként az elődöntőbe jutott, az ISK Gyergyószentmiklós játék nélkül jutott tovább. A negyedik elődöntős helyért a Corona a Steauával meccsel, a párharc győztese a Felcsíkkal játszik majd a döntőbe jutásért, míg a másik ágon az ISK Csíkszereda az ISK Gyergyószentmiklóssal vív párharcot egyik fél második sikeréig. Mindkét korosztályban a héten rendezik a negyeddöntőket, jövő héten játsszák az elődöntőket, míg a döntőre és a bronzösszecsapásra március 20. és április 1. között kerül sor. Az U12-es kiírásban a 9–11. helyért egy oda-vissza kört játszanak a csapatok. Kopacz Gyula