Megtartották a hazai veretlenséget

Négygólos győzelmet aratott a Szé­kelyudvarhelyi KC férfi kézi­lab­dacsapata a román bajnokság nyolcadik játéknapján a Resi­ca­bányai CS HC Adrian Petrea együttese ellen. A mérkőzésen a jó védelem, illetve a csapat harcossága volt a döntő. Vlad Caba együttese így megtartotta hazai veretlenségét, és továbbra is az első helyen van pontegyenlőségben a Bukaresti CSM-vel. Nem számíthatott könnyű mérkőzésre a Székely­udvar­helyi KC férfi kézilabdacsapata a román bajnokság nyolcadik fordulójában, amikor a Resicabányai CS HC Adrian Petrea együttesét látta vendégül. Vlad Caba vezetőedző nem számíthatott Lazo Majnov, illetve Andrei Mihalcea játékára, akik sérülés miatt nem tudták vállalni a játékot. Másrészt a resicabányai csapat kezdi összeszedni magát és régi fényében szeretne tündökölni, ezért jó csapatot építettek. A mérkőzés első felében így jószerével fej fej mellett haladtak a felek, ráadásul egy-egy gól nagyon sokat számított, hiszen a védelmek jól zártak. A különbséget így a félidő végére a kapusok közti különbség hozta meg, és az SZKC háromgólos előnnyel térhetett szünetre. A második játékrészben maradt a két-három gólos különbség, de a vendégek 13 perccel a vége előtt egyenlítettek, és izgalmassá tették a hajrát. Három perc múlva meglett az újabb SZKC-gól és egyben a vezetés, ami után Vlad Caba időt kért. A frissítő szünet jót tett a fiúknak, akik innentől kezdve átvették a kezdeményezést és kiharcolták a győzelmet. Az SZKC ezzel megtartotta hazai veretlenségét a bajnokságban, és továbbra is az első helyen van pontegyenlőségben a Bukaresti CSM-vel. Eredmény: Székelyudvarhelyi KC – Resicabányai CS HC Adrian Petrea 23–19 (11–8) /az SZKC gólszerzői: Tálas, Markez, Onyejekwe 5-5, Ojleszki, Rusai, Kuzmanoszki 2-2, Sipos, Kónya 1-1/. HN-összeállítás