Megszorongatták az éllovast

Újabb bizonyítékot szolgáltatott arra a VSK Csíkszereda, hogy nincs túl nagy különbség a hazai kosárlabda-bajnokságban szereplő csapatok között. Ugyan a papírforma igazolódott, és az éllovas legyőzte Lászlófy Botond csapatát, de a vendégeknek az utolsó pillanatokig volt esélyük a bravúrra. Tisztességesen helytálltak a csíkiak, remekül játszottak, és ez dicséretes. Bravúr ugyan nem született, de ennek ellenére meglepetésként hatott, hogy a hazai kosárlabda-bajnokság éllovasa mindössze két ponttal győzte le a VSK Csíkszereda csapatát. A találkozó ismét bizonyította, hogy nincs nagy különbség az élmenők és a tabella utolsó harmadában tanyázó csapatok között. A kétpontos vereség dicsőségként is hathat Lászlófy Botond tanítványaira, hiszen költségvetése és szurkolótábora is legalább tízszer nagyobb a kolozsváriaknak, mint a csíkiaknak. A listavezető kezdte jobban a meccset, három és fél perc alatt öt pont előnyre tett szert, de ez olykor kettőre csökkent. Két perccel az első negyed vége előtt még négy volt a hazai előny, ez fogyott aztán úgy egyre az első pihenőig, hogy volt közte hárompontos csíki vezetés is. A második játékrészben is nagyon szoros volt az állás, a csíkiak remekül vették fel a harcot a kolozsváriakkal, akik ugyan kilenccel elhúztak, de a hajrában megint egy pontra közelítették meg a hazaiakat a vendégek. Térfélcsere után ugyan némiképp rákapcsoltak a kolozsváriak, de hatnál nagyobb előnyt nem tudtak szerezeni, mi több, a játékrész felénél a csíkiak négy ponttal vezettek. Innen viszont megint fordult a játék, és ötpontos előnnyel kezdődött az utolsó negyed. A listavezető ugyan nyolcpontos előnyre is szert tett, ám ezt is lenullázták a csíkiak, a szoros játék ellenére hetven másodperccel a vége előtt nyolccal vezettek a hazaiak. És innen indult el a csíki végjáték, amelyben ugyan szórtak hét pontot Lászlófy Botond tanítványai, de egy szabaddobást értékesítettek a hazaiak, így minimális előnnyel ugyan, de nyerték a meccset. Eredmény A 26. fordulóban: Kolozsvári U-BT – VSK Csíkszereda 89:87 (25:24, 24:24, 20:16, 20:23). A csíki pontszerzők: Lam 17, Bogdanovic 16 (1x3), Vujadinovic 14 (3x3), Ionescu 13 (4x3), Djurovic 9 (1x3), Sumbry 9, Zerkula 5 (1x3), Ciucă 4. További eredmények: VSK Voluntari– Petrolul Ploiești 81:69, VSK Târgu Jiu– FC Argeș Pitești 78:70. A VSK Temesvár – VSK Galac, a VSK Craiova – Bukaresti Steaua és a Bukaresti Dinamo – VSK Focșani találkozók lapzárta után értek véget, az ESK Nagyszeben – Bukaresti Rapid meccset ma 18 órától játsszák. Holnap pótólják a Petrolul – VSK Nagyvárad (16) és a Voluntari – Kolozsvár (19) korábban elnapolt meccseket. A 27. fordulóban a VSK Csíkszereda szombaton Nagyszeben csapatát fogadja az Erőss Zsolt Arénában.