Megszorongatták a döntőst

Mindkét megyei csapat vasárnap lépett pályára a teremlabdarúgó első liga negyedik játéknapján. Az FK Székelyudvarhely a szünet után ontotta a gólokat a szebb napokat megélt Marosvásárhelyi City’US ellen, míg a Csíkszeredai Imperial Wetnek nem jött össze a bravúr a tavalyi finalista Galaci United ellen, bár alaposan megizzasztották. ACity’US vendégeként – Marosvásárhelyen – az FK Székely­udvarhely nyi­totta meg a megyei csapatok közül a teremlabdarúgó első liga vasárnapi meccseit. A felek nyílt sisakos harcot vívtak, rengeteg helyzet volt mindkét oldalon. Az első nagy gólszerzési lehetőség a hazaiak előtt adódott, de Grigoraș kisbüntetőt hárított. Erre két góllal válaszolt az FK. A szünetet követően egy teljesen más FK lépett pályára, és gyakorlatilag 10 perc alatt lerendezte a találkozót, amikor beállt a 7–1-es eredmény. Csíkszeredában az újonc Imperial Wet a tavalyi ezüstérmes Galaci Unitedet fogadta. Míg az előbbi nyílt sisakos meccs volt, addig ez nem annyira. Mindkét csapat tartott a másiktól, és bár a vendégeknek több helyzetük volt, maradt a 0–0. A galaciak majd fokozatosan átvették a játék irányítását, ők alkottak, míg a csíkiak kontrázni próbáltak. A felállt támadás nehezen ment a hazaiaknak, hiszen a United játékosai kitámadtak. A gólcsendet egy időkérés után taktikai húzás hozta el. A vendégek kapusukat mezőnyjátékosra cserélték, és az így kialakult fórt értékesítették. A fordulást követően a csíkiak nagyon rosszul álltak bele a meccsbe, és a Galac hamar rárakott még két gólt előnyére. Innen kezdett talpra állni az Imperial Wet. Előbb Kovács, majd Arama góljaival mínusz egy volt már. Az utolsó percekben vészkapusozott a csíki csapat, és két óriási lehetőséget is kihagytak, így maradt az egygólos vereség. Ha a csíki csapat így folytatja a fejlődését, akkor sok mindenkinek borsot törhet az orra alá. Eredmények: Marosvásárhelyi City’US – FK Székelyudvarhely 1–7 (0–2) /az FK gólszerzői: Szécsi Barna (17., 29.), Miklós Tamás (20.), Kanyó Szilárd (23.), Hadnagy István (24.), Bíró Attila (27.), Szőcs László (30.)/; Csíkszeredai Imperial Wet – Galaci United 2–3 (0–1) /Kovács Ákos (31.), Arama Ovidiu (36.), illetve Cires Octavian (19.), Varela Giulherme (23.), Apostol Andrei (30.)/. Darvas Attila