Megszenvedett az FK

Félidőben több góllal is kellett volna vezessen az FK Szé­kely­udvarhely teremlabdarúgó-csapata a CSMS Iaşi vendégeként, de a kihagyott helyzetek szinte megbosszulták magukat. Küzdelmes mérkőzésen végül megszületett az újabb győzelem. A nyolcadik játéknap keretében tegnap kora este a CSMS Iaşi vendégeként lépett pályára az FK Szé­kely­ud­varhely teremlabdarúgó-csapata a román bajnokságban. Az udvarhelyi csapatnak nagy szüksége volt a győzelemre, hiszen korábban több pontot eltékozoltak. A Jakab Zoltán vezényelte udvarhelyiek a Klein – Szabó, Szécsi, Szőcs László, Bíró (játszott még: Szőcs Lóránt, Daniel, Miklós és Kovács) kezdővel álltak fel, és végig uralták az első húsz percet. Szécsi Barna két, illetve Szőcs László egy találatára csupán egy válaszgól érkezett, de temérdeknyi lehetőséget szórakoztak el még az FK játékosai. A második félidőre viszont vérszemet kapott az ellenfél és négy perc leforgása alatt egyenlítettek. Kezdődhetett minden elölről. Nyílt sisakos küzdelem zajlott. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, amelyekkel a vendégek sáfárkodtak jobban, ezt Szőcs újabb találata jelezte. A hazaiak vészkapus-megoldáshoz folyamodtak, és közel jártak az egyenlítéshez, de egy vitatott kezezést a játékvezetők nem ítéltek meg a jászvárosiaknak. Az FK a győzelemnek köszönhetően feljött a hatodik helyre. A pontokat Galacon lehet tovább gyűjtögetni a soron következő hétvégén. Eredmény: CSMS Iaşi – FK Székelyudvarhely 3–4 (1–3) /az FK gólszerzői: Szécsi Barna, Szőcs László 2-2/. A játéknap további eredményei: Kézdivásárhelyi KSE – Sepsiszentgyörgyi Spicom 8–1 (0–0), Temesvári Informatica – Kolozsvári Clujana 6–2 (3–0), Concordia Chiajna – Dunărea Călărași 2–5 (1–2). Kedden a Marosvásárhelyi City’US – Dévai Autobergamo (17.30), míg november 10-én a Resicabányai Muncitorul – Galac­tic Focșani találkozókat rendezik. HN-összeállítás