Megszakadt a GYHK győzelmi sorozata

Második magyarországi túráján szerepel a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyói HK jégkorongcsapata, ahol az Erste Liga keretében kell helytálljanak. A kék-fehérek az eddigi meccseiken hozták a kötelező győzelmeket, míg a Gyergyói HK-nak megszakadt a nyolc nyert meccses szériája. Magyarországi kiszálláson szerepel a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyói HK a jégkorong Erste Ligában, ahol a csapatok kötelező győzelmek, illetve egy-egy kemény mérkőzés elé néznek, vagy épp néztek. Megizzasztott címvédő A címvédő csíkiak foghíjas kerettel voltak kénytelenek elutazni a második kiszállásra, hiszen Papp Szabolcs még mindig eltiltását tölti, de nem utazott Farkas, Bajkó, valamint Polák sem. Így szűk három sorral kezdte meg a küzdelmeket Győrben a csapat. Tíz perc után Becze, illetve Kubát révén 0–2 volt. A hazaiak viszont a harmad vége előtt szépítettek, majd a második felvonásban az eltunyuló vendégeket meglepték, és megfordították az állást. A záróharmadra egy sokkal keményebben és többet dolgozó csíki csapat korcsolyázott ki, amelynek a 48. percben lett meg az eredménye. Szkacskov egyenlített. A győztes gólt viszont egyik csapatnak sem sikerült megszerezni a rendes játékidőben. A hosszabbítás ellenben nem tartott sokáig. Egy kettő az egy elleni kontra végén Becze passzából Péter Balázs volt eredményes, megszerezve a bónuszpontot. Pénteken a csíkiak Székesfehérváron a Titánok ellen léptek pályára, Kuljas nélkül, aki a győri találkozót követően kétmeccses eltiltást kapott. Jogosan. A címvédő csíkiak a kilencedik percben hátrányba kerültek, de erre jól reagáltak. Hozó Levente tanítványai még az első harmadban hárommal válaszoltak. A második felvonás elején ugyan közelebb jött a hazai csapat, de erre is volt válasz. Zsinórban négy gólt szerezve eldöntötték a mérkőzés, és vele együtt a három pont sorsát. A záróharmadot viszont a hazaiak nyerték, és végül 8–4-es vendégsiker született. Győzelmével a Sportklub pontban beérte a GYHK-t, ám a gyergyószentmiklósiak a két csapat egymás elleni eredményei miatt továbbra is listavezetők. Nyolc győzelem után vereség A Gyergyói HK elutazás előtt hétmeccses győzelmi sorozatban volt a ligában. Ám a vereség ízét már megtapasztalhatták az elmúlt napokban, hiszen a Galac elleni páros meccs második felvonását elveszítették. Első mérkőzésüket Miskolcon játszották, ahol a borzasztó formát mutató DVTK volt az ellenfél. Az első harmadban a DVTK sok időt töltött emberelőnyben, meg is voltak a helyzetei, ám nem tudott betalálni. Nem úgy a Gyergyó, a 18. percben Vincze Péter hátrányból volt eredményes. A második játékrészben Bodó Christopher növelte a különbséget, de Kevin Elgestal gyorsan szépített. Az utolsó harmadban viszont Silló Arnold is eredményes volt, amire már nem érkezett a miskolciaktól válasz. Egy nap szünetet követően kőkemény rangadó elé nézett Szilassy Zoltán legénysége. A MAC HKB vendégei voltak, akiket már egyszer sikerült legyőzniük hosszabbítás után, a Tüskecsarnokban. Két kihasználatlanul hagyott fór után Gooch szerezte meg a hazaiaknak a vezetést, de két perc múlva Bodó egyenlített korábbi társai ellen. Izacky kapott 2 + 2 percet, és a büntetés végén, már a második harmad elején Vincze Péter betalált. A GYHK a meccs felén túl két gyors góllal 4–1-re ellépett, de Dansereau is gyorsan válaszolt, majd fórból Tóth Gergely volt eredményes, így az utolsó felvonásra egygólos vendégvezetéssel fordultak a felek. Taktikus játékot hozott ez a harmad, mindkét csapat vigyázott arra, hogy ne hibázzon, viszont az első két sorát nagyon erőltető GYHK játékosai lassan-lassan elfáradtak. Kiállítás már nem volt, a MAC HKB viszont fél percen belül így is megfordította a meccset: előbb a visszatérő Tóth Richárd, aztán Stevens talált be. Az utolsó másfél percre még lehívta kapusát Szilassy Zoltán, de egyenlíteni nem tudott a GYHK. A gyergyóiak nyolc győzelem után először kaptak ki, a MAC HKB harmadszor nyert egymás után. A két együttes között egy pont a különbség, igaz, az újbudaiak kevesebbet játszottak. Erste Liga, eredmények, műsor Csütörtök Győri ETO HC – Csíkszeredai Sportklub 3–4 (1–2, 2–0, 0–1, 0–1) – aranygóllal /Páterka (17., 40.), Bukor (26.), illetve Becze (8.), Kubát (11.), Szkacskov (48.), Péter B. (62.)/. Miskolci DVTK Jegesmedvék – Gyergyói HK 1–3 (0–1, 1–1, 0–1) /Elgestal (37.), illetve Vincze P. (18.), Bodó (34.), Silló (44.)/. Péntek Titánok – Sportklub 4–8 (1–3, 1–4, 2–1) /Ambrus Cs. (9.), Nagy (26., 49.), Szkakodub (52.), illetve Salló (12., 60.), Becze (16.), Casaneanu (19.), Sofron (28.), Péter B. (32.), Rokaly Sz. (34.), Bíró T. (38.)/. Dunaújvárosi Acélbikák – Újpesti TE 1–3 (0–1, 0–1, 1–1) /Szűcs (58.), illetve Varga (15.), Coatta (25.), Benk (42.)/. Szombat DVTK Jegesmedvék – Debreceni EAC 0–2 (0–0, 0–0, 0–2) /Turcotte (50.), Spirko (60.)/. MAC HKB Újbuda – Gyergyói HK 5–4 (1–1, 2–3, 2–0) /Gooch (13.), Dansereau (34.), Tóth G. (39.), Tóth R. (53.), Stevens (53.), illetve Bodó (15., 33.), Vincze P. (22.), Fejes (32.)/. Vasárnap Ferencváros – Titánok 6–0 (1–0, 3–0, 2–0) /Somogyi (16.), Farkas (31.), Kóger (35.), Hajós (37.), Tóth A. (59.), Galántai (60.)/./. A Dunaújvárosi Acélbikák – Sportklub találkozó lapzárta után ért véget. Hétfő MAC HKB Újbuda – Sportklub (18), Debreceni EAC – Gyergyói HK (19).