Másodszorra is nyertek a csíkiak

Második mérkőzését is megnyerte a román bajnoki címvédő az Athénban zajló teremlabdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőkörében. Az Imperial Wet szoros meccsen, de okosan játszva győzte le a svájci bajnok Minerva Bern csapatát. Ma pihennek a csapatok, holnap a csíkiak a házigazda AEK Athén ellen játszanak. [caption id="attachment_93971" align="aligncenter" width="1600"] Százszázalékos az Imperial Wet teljesítménye a BL-selejtezőkörben[/caption] Tegnap is győzelmet aratott a szerda esti, a Blue Magic Dublin elleni sikert követően a Csíkszeredai Imperial Wet a teremlabdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőkör C csoportjában. A csíkiak a Minerva Bern ellen küzdöttek, a svájci bajnok a 35. percig tudta szorossá tenni a mérkőzést, ám a kétgólosra nőtt Imperial Wet-előnyre már nem tudtak válaszolni. A találkozó második támadásából gól esett, fél perccel a kezdést követően Hector szerezte meg a csíkiaknak a vezetést, amire a 3. percben Marcoyannakis válaszolt. A döntetlen 42. másodpercig maradt meg, ekkor Prsic újra vezetéshez juttatta a csíkiakat, ám a 8. percben Soares egyenlített. Az első negyed óra végén Cristi Matei révén újra az Imperial Wet vezetett, a 3–2-es eredmény megmaradt a szünetre is. A pihenőt követően többnyire a svájciak uralták a meccset, így a 24. percben Turé egyenlítése nem volt meglepő. Innentől újra szorossá vált a küzdelem, a 34. percben Florin Matei egy ellentámadás végén újra vezetést szerzett a csíki csapatnak, melyet fél perccel később Deco egy újabb kontra végén megduplázott. A svájciak ekkor a vészkapus-taktikát alkalmazva támadtak, ám nem sikerült túljutniuk a csíki védelmen, az utolsó percben pedig Prsic állította be a 6–3-as végeredményt. Holnap az AEK Athén ellen játszik az Imperial Wet, a csoportgyőzelemhez akár egy kétgólos vereség is elég Sito Rivera csapatának. Eredmények: Imperial Wet – Blue Magic Dublin 9–0, Minerva Bern – AEK Athén 4–0, Imperial Wet – Minerva 6–3. Az AEK – Blue Magic lapzárta után ért véget. Ma szünnap lesz, holnap 17.30-tól a Minerva – Blue Magic, 20 órától pedig az AEK Athén – Imperial Wet találkozóra kerül sor. HN-összeállítás