Második magyarok

A magyar női vízilabda-válogatott a második helyen végzett csoportjában a Belgrádban zajló kontinenstornán, így az egyenes kiesési szakasz első körében papíron könnyebb ellenfelet kaphat. A férfiak ma este a horvátokkal játszanak az elődöntőbe jutásért, míg a románok a 9–12. helyért szállnak harcba. Csoportmásodikként jutott a negyeddöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a belgrádi Európa-bajnokságon: Bíró Attila szövetségi kapitány együttese az A csoport tegnapi zárófordulójában 11–10-re győzte le az orosz csapatot. A magyarok holnap 16.45 órától a francia vagy a német együttessel találkoznak a negyeddöntőben. A női tornáról csak a győztes jut ki a riói olimpiára, emellett a márciusi hollandiai kvalifikációs tornán lehet még kvótához jutni. Ahhoz, hogy a magyar csapat ott legyen ezen a viadalon, a legjobb hatban kell végeznie. Hollandiában további négy válogatott szerezhet indulási jogot. A férfiak mezőnyében vasárnap este eldőlt, hogy a román válogatott nem lesz ott a legjobb nyolc között, miután a nyolcaddöntőben, a várakozásoknak megfelelően, sima vereséget szenvedtek Görögországtól. A románok végül 15–9-es vereséget szenvedtek és a 9–16. helyért játszhattak. Tegnap le is játszották első helyosztó meccsüket Málta ellen, akiket 12–7-re vertek. A 9–12. helyért Németország lesz az ellenfél, akiket a csoportkör során már egyszer legyűrtek. A magyar férfiválogatott ma este 21.15-tól az olimpiai címvédő Horvátország ellen száll medencébe. A tét az elődöntőbe jutás. A találkozót élőben közvetíti az M4 sportcsatorna. HN-összeállítás