Magyarországi turnén a GYHK és a Sportklub

Első magyarországi turnéjukon tartózkodnak a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyói HK jégkorongcsapatai. A csíkiak Kelet-Magyarországon, míg a gyergyóiak Budapesten kezdték meg a négymeccses szériájukat. Csúcsrangadóval megspékelve a hétvége. Négy-négy mérkőzéssel a hátuk mögött tudta le az első fordulókat a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyói HK a jégkorong Erste Ligában. Mindkét csapatra magyarországi túra várt, ahol további négy-négy összecsapást tudnak le. Köztük valódi rangadókkal. Belefeledkeztek a támadásba A Csíkszeredai Sportklub Debrecenben kezdte meg a magyarországi kiszállást. A kék-fehérek folytatták a sokgólos meccssorozatukat, és egy fordulatos, gólokban gazdag 60 percet tudtak le a cívis városba. Az első két harmadban hol egyik, hol másik csapat vezetett. A Csíkszereda két emberelőnyös gólt is szerzett, a DEAC viszont hátrányból is betalált. A válogatott bekk, Gőz Balázs első gólját szerezte az új idényben, Vlagyislav Kulesov is nagyon élt, míg a másik oldalon Vojtech Polak ötödik meccsén negyedszer talált be, Jevgenyij Szkacskov pedig harmadszor. Az utolsó felvonásban a Sportklub volt hatékonyabb, két gólt is szerzett, két másik új igazolás, Sofron István és David Stach révén. A DEAC a végén kapuslehozatallal is próbálkozott, de nem járt sikerrel. A GYHK rövid időn belül másodszor találkozott az Újpesttel, ám a hazai 3–0-s vereséget nem sikerült kijavítani. A túlságosan offenzív játékuknak hátul lett meg a böjtje. Bodó Chris volt csapata ellen szerzett vezetést, de Kovács Sebestyén a harmad végén egyenlíteni tudott az újpestiek első idei hazai meccsén. Remekül kezdte a második harmadot az UTE, három és fél perc elteltével már kétgólos előnyben volt, mindkétszer Kiss Patrik talált be. Időt is kért a vendégek stábja, és Silló Arnold csökkentette is a hátrányt, ám a 32. percben Jack Suter újabb újpesti gólt szerzett. Erre Bodó válaszolt, ám a harmad végén a GYHK kettős hátrányba került, a hazaiak részéről pedig Sam Coatta gyorsan kihasználta a lehetőséget, így ismét kettővel állt jobban a lila-fehér gárda. Az utolsó harmad elején Benk András, a végén pedig ismét Coatta volt eredményes, közben pedig Rajna Miklós úgy védett, mint az első héten az erdélyi túrán, így az UTE ismét legyőzte a Gyergyót, és az élre állt. Kettőből kettő Másnap Miskolcon és Dunaújvárosban folytatódtak a mérkőzések. A szlovák Extraliga-kalandból kiszálló és az Erste Ligába visszatérő DVTK kétszer is vezetett a címvédő ellen, Mihalik András, majd Lövei Dávid talált be, de a csíkiak előbb egy kipattanóból, majd egy szólóból egyenlítettek. A DVTK kettős fórban is támadhatott, de nem tudott újabb gólt szerezni a korábbi miskolci Adorjánnak. Az utolsó harmadot jobban bírta erővel a Csíkszereda, és Salló az 51. percben betalált. A folytatásban két kiállítás is nehezítette a hazaiak helyzetét, a végén a kapuslehozatal sem segített már. Az egy nappal korábban Újpesten vereséget szenvedő Gyergyói HK könnyű meccs elé nézett, hiszen az utolsó helyezett és nagyon gyenge lábakon álló Dunaújvárosi Acélbikák volt az ellenfél. Az első játékrész a papírformának megfelelően indult, és 20 perc után 3–0 volt a piros-fehérek javára. A találkozó többi része viszont felejtősre sikeredett. Mindkét hátralevő játékrészt a DAB döntetlenre tudta hozni. Csúcsrangadó Budapesten A bajnoki címvédő, Csíkszeredai Sportklub, a magyar bajnok Ferencváros otthonában lépett jégre a sorozat csúcsrangadóján. Az első harmad oda-vissza játékot hozott több Arany-bravúrral és kevés öt az öt elleni játékkal. Gól viszont nem született. Nem úgy a második felvonásban, amikor Fowlie előnyben megszerezte a vezetést. A kék-fehérek két kapuvassal válaszoltak, míg a hazaiak Kulmala révén a végén kettőre növelték előnyüket. A zárófelvonásra az volt a kérdés, hogy a Fradi lezárja a meccset, vagy a Sportklub feltámad. Előbbi verzió jött be: Kulmala mesterhármasig jutott. A Sportklub ma Újpesten javíthat. [caption id="attachment_133195" align="aligncenter" width="2048"] Az idény során immár másodszor győzte le az Újpesti TE a Gyergyói HK-t. A budapestiek a két meccsen tízszer voltak eredményesek[/caption] Erste Liga, eredmények Debreceni EAC – Csíkszeredai Sportklub 4–6 (2–2, 2–2, 0–2) /Gőz (5.), Turcotte (18.), Kulesov (21.), Spirko (38.), illetve Polak (9.), Péter B. (15.), Kuljas (29.), Szkacskov (30.), Sofron (48.), Stach (54.)/. Újpesti TE – Gyergyói Hoki Klub 7–3 (1–1, 4–2, 2–0) /Kovács S. (19.), Kiss P. (21., 24.), Suter (32.), Coatta (39., 56.), Benk (41.), illetve Bodó (6., 37.), Silló (26.)/. Dunaújvárosi Acélbikák – Brassói Corona 0–12 (0–3, 0–4, 0–5) /Machala (3.), Trotter (9.,), Hunt (19.), Molnár Zs. (22.,), Raszulov (25.), Valchar (29., 35., 41.), Gliga (49.), Huard (50.), Kovács M. (51., 57.)/. DVTK Jegesmedvék – Csíkszeredai Sportklub 2–3 (1–1, 1–1, 0–1) /Mihalik (2.), Lövei (21.), illetve Péter B. (10.), Farkas (30.), Salló (51.)/. Dunaújvárosi Acélbikák – Gyergyói Hoki Klub 3–5 (0–3, 2–1, 1–1) /Dutkin (21.), Pozsár (40.), Bobcek (52.), illetve Bodó (1.), Silló (7.), Sylvestre (12.), Vincze P. (32.), Fejes (41.)/. Titánok – Brassói Corona 0–8 (0–3, 0–4, 0–1) /Huard (2., 40.), Gajdó B. (15.), Zagidulin (18.), Hunt (21.), Valchar (25.), Kovács M. (30.), Molnár Zs. (46.)/. Ferencvárosi TC – Győri ETO HC 4–2 (1–1, 1–1, 2–0) /Kulmala (13., 25.), McFadden (58.), Tóth A. (60.), illetve Nagy M. (4.), Majoross (39.)/. Fehérvári Titánok – MAC HKB Újbuda 1–2 (1–0, 0–1, 0–1) /Fekete (13.), illetve Tóth G. (39.), Dansereau (58.)/. Ferencvárosi TC – Csíkszeredai Sportklub 4–0 (0–0, 2–0, 2–0) /Fowlie (24.), Kulmala (38., 43., 48.)/. A Győri ETO HC – Gyergyói HK és a Debreceni DEAC – Brassói Corona mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget. A mai műsor: DVTK Jegesmedvék – Brassói Corona (19), Újpest – Csíkszeredai Sportklub (19).