Magyar tornagyőzelem

A magyar férfi vízilabda-válogatott megnyerte a Trisztben megrendezett olimpiai kvalifikációs tornát, így ott lehetnek a nyári ötkarikás játékokon. A román válogatott egy hajszálra volt a bravúrtól, hogy a negyeddöntőben megverje az olasz válogatottat, ám ez nem jött össze, és a kvalifikáció sem. Tornasikert aratott a magyar férfi vízilabda-válogatott a trieszti olimpiai selejtezőben, miután a döntőben két góllal bizonyult jobbnak Olaszországnál. Győzelmüket remek védekezésükkel, valamint a jó emberelőnyös mutatóikkal alapozták meg. A riói részvételt már korábban, a negyeddöntős sikerrel bebiztosították maguknak. Triesztben 12 csapat küzdött meg a négy kiadó helyért, akiket két hatos csoportba soroltak. A magyarok az A csoportba kaptak besorolást, ahogyan a románok is. Előbbiek az első, míg utóbbiak a negyedik helyen zárták a csoportkört. A negyeddöntőben a B csoporttal keresztbe játszva szálltak vízbe az olimpiai kvótáért. A magyarok a B csoport negyedikével, Németországgal küzdöttek meg, akik ellen három negyeden át jól játszottak, amely idő alatt megalapozták sikerüket, így belefért az utolsó negyedbeli leeresztés. 8–7 lett a vége. A románok a csoportelső olaszokkal kerültek szembe. Hét másodperccel a vége előtt 7–7 volt, ám ekkor villantak az olaszok, és a maguk javára döntötték a találkozó sorsát. A további negyeddöntőkben a spanyolok legyőzték Kanadát 8–7-re, míg a franciák büntetők után ejtették ki a hollandokat. Így ez a négy válogatott biztosította helyét utolsóként a riói olimpiára. Az elődöntőben a magyarok simán átgázoltak a franciákon (15–9), míg az olaszok a spanyolokat verték. A nagydöntőben szoros csata alakult ki a magyar és az olasz válogatott között, amely párharcot a Benedek-legénység húzta be 10–8 arányban. Az 5–8. helyért küzdő románok, amely meccsek már tét nélküliek voltak, előbb sima 14–7-es vereséget szenvedtek Kanadától, majd a hetedik helyért rendezett összecsapáson 10–9-re verték a némteket. A riói olimpia mezőnye: Brazília, Szerbia, Egyesült Államok, Horvátország, Görögország, Ausztrália, Japán, Montenegró, Magyarország, Olaszország, Spanyolország, Franciaország. Az olimpián a csoportkört követően az első négy-négy helyezett jut be a negyeddöntőbe, ahol keresztbejátszik egymással.