Magyar siker a horvátok ellen

Győzelemmel zárta a magyar válogatott a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők második fordulóját: a piros-fehér-zöld csapat a világbajnoki ezüstérmes Horvátország ellen diadalmaskodott. A vasárnap esti találkozón a horvátok szereztek vezetést, ám a magyarok megfordították az állást. [caption id="attachment_86224" align="aligncenter" width="1000"] Pátkai (16) magyar válogatottként először talált be az ellenfél kapujába. Győztes gólt lőtt[/caption] Remek játék után hátrányból fordítva nyert a magyar válogatott a 2020-as labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők második fordulójában, a piros-fehér-zöldek vasárnap este a világbajnoki ezüstérmes Horvátország ellen diadalmaskodtak. Pedig magyar szempontból rosszul indult a meccs. A horvátok gyakorlatilag az első végig vezetett támadásukból vezetést szereztek, ez viszont nem hangolta le a magyarokat, mi több, bátran játszottak, Szalainak pedig sikerült az egyenlítés a 34. percben. Két perccel később Nagy Dominik sérülten hagyta el a pályát Lovren lökését követően, a szabálytalanság nyilvánvaló volt, csak a skót játékvezető nem látta. A második félidő sokkal kiegyensúlyozottabb játékkal indult, ennek ellenére a vendégek sokkal többet birtokolták a labdát, mi több, elég nagy nyomást gyakoroltak a magyar kapura. A 76. percben Dzsudzsák szögletrúgását követően Pátkai egy kis szerencsével szerezte meg a magyarok második találatát, amely végül eldöntötte a mérkőzést, noha a lefújásig mindkét csapatnak volt egy-egy nagy helyzete, de ezek kihasználatlanul maradtak. Eredmény: Magyarország – Hor­vá­tország 2–1 (1–1) /Szalai (34), Patkai (76.), illetve Rebic (13)/. HN-összeállítás