Magyar siker 44 év után

A magyar labdarúgó-válogatott harminc év után tért vissza világversenyre, negyvennégy év után játszik újra Európa-bajnokságon és megnyerte az idei kontinensviadalon az első meccsét. Az osztrákok ellen előbb Szalai, majd a mérkőzés hajrájában Stieber ért el gólt, megszerezve ezzel a három pontot. Ma a románok is pályára lépnek, Iordãnescu legénysége Svájc ellen lép gyepre. [caption id="attachment_30852" align="aligncenter" width="1000"]Szalai Ádám lőtte a magyarok első gólját a franciaországi Európa-bajnokságon Szalai Ádám lőtte a magyarok első gólját a franciaországi Európa-bajnokságon[/caption] Remek játékkal szerezte meg a magyar labdarúgó-­válogatott a Franciaországban zajló Európa-bajnokság F csoportjának első meccsén a győzelmet, noha a papírforma szerint az osztrákok voltak esélyesek. Bernd Storck csapata főleg a második félidőben játszott pontosabban, az első találat után az osztrákok nem tudtak játékritmusukon váltani, a meccs hajrájában pedig egy ellentámadás végén újabb gólt értek el a magyarok. Pedig az osztrákok kezdték jobban az összecsapást, a harmadik percben Alaba a kapufát találta el, de szerencsére a labda a játéktérre és nem a hálóba pattant. A helyzetet követően a magyarok összekapták magukat, támadásban is veszélyeztetni tudták az osztrák kaput, míg az ellenfél támadásai rendre haltak el a magyar védővonalon, Király csupán kétszer kellett nagyot tornázzon a védésért. A szünet előtt volt egy hatalmas magyar lehetőség is, Kleinheisler kiugratását követően Dzsudzsák jobb lábbal gyatrán a hosszú sarok mellé lőtte a labdát. A második félidő is nagy osztrák helyzettel indult, amire Dzsudzsák egy óriási lövéssel válaszolt, ám Almer szögletre öklözte a labdát. Az 58. percben az egyik legjobb osztrák, Juzunovic sérülés miatt cserét kért, ezt követően volt két támadásuk, de nem nagyon tudták veszélyeztetni a magyar kaput. A 63. percben egy Kleinheislerrel lebonyolított remek összjáték után Szalai Ádám közelről talált az osztrák kapuba és megszerezte a magyaroknak a vezető gólt. Néhány perccel később Dragovic rátartott Kádár lábára, ezzel egyszerre „harcolta ki” magának a piroslappal felérő második sárgát, így a megfogyatkozott osztrákoknak egyre nehezebbé vált a dolguk. Ezt követően meglendültek a magyarok, egyre többet és veszélyesebben támadtak, igaz, az osztrákok is okoztak néha kellemetlenséget Király kapuja előtt. A 79. percben Kleinheisler helyét Stieber vette át, a meccs hajrájában pedig ő volt az, aki végleg eldöntötte a győztes kilétét. A szintén csereként beállt Priskin a magyar térfélről indította a középen meglóduló Stiebert, aki lefutotta a teljes pályát, majd 13 méterről zseniálisan átemelte a labdát a kapus fölött. „Óriási, amit a csapat teljesített, nagyon keményen dolgoztunk, megérdemelten nyertünk! Olyan az egész, mint egy álom, amely valóssággá vált. Jó az eredmény, jó volt a meccs. A mérkőzés eleje nehéz volt, de aztán belejöttünk, nagyszerű volt a második félidő” – mondta Bernd Storck szövetségi kapitány a mérkőzés után. Nyerni akarnak A román válogatott ma este már a második meccsét játssza a csoportkörben, ellenfele a már hárompontos Svájc lesz. Ahhoz, hogy egyáltalán reménykedjen a Iordănescu-legénység a továbbjutásban, nyerniük kell a svájciak ellen, hiszen várható, hogy Albánia vesztesen hagyja majd el a pályát a házigazdákkal szembeni meccsen. A román válogatott gyakorlatilag ma este játssza utolsó lehetőségét, egy vereség esetén pedig majdnem biztos, hogy a csoportkörrel véget ér a csapat idei Európa-bajnoki szereplése. Egyébként nem mindennapi eset borzolja a román futballt kedvelő közvéleményt, hiszen Denis Alibec komoly fegyelmi vétséget követett el. Alibec ugyanis a nyitómeccs szünete után, az öltözőben dohányzott, miközben már melegítenie kellett volna, írta a Gazeta Sporturilor. A játékos állítólag azt mondta, cipőt ment vissza cserélni. A sportlap szerint a második félidőre már régen kivonultak a csapatok, amikor a román szakmai stáb melegíteni küldte a cseréket, közte Alibecet is szerette volna, de sehol sem találta. Be kellett érte küldeni az egyik edzőt az öltözőbe, ahol a csatár még vígan pöfékelt. Anghel Iordănescu szövetségi kapitányt a stáb tagjai csak a meccs után értesítették az esetről, így fordulhatott elő, hogy az edző a 61. percben pályára is küldte a dohányszagú csatárt. A lap szerint Iordănescu állítólag ki akarta vágni a keretből a játékost, miután tudomást szerzett a cigiről, de végül Alibec maradhat, mert „kizárása rosszat tenne a román csapat imidzsének”. Eredmények, műsor E csoport: Belgium – Olaszország 0–2 (0–1) /Giaccherini (32.), Pelle (90.)/. F csoport: Ausztria – Magyarország 0–2 (0–0) /Szalai (63.), Stieber (87.)/. A Portugália – Izland találkozó lapzárta után ért véget. A mai műsor: B csoport: Oroszország – Szlovákia (16); A csoport: Románia – Svájc (19), Franciaország – Albánia (22). HN-összeállítás