Magyar pontszerzés

Megszerezte a magyar válogatott az első gólját és az első pontját az idei labdarúgó Európa-bajnokságon szombaton délután. Hivatalosan 55 998 néző tekintette meg szombat délután a budapesti Puskás Arénában a Magyarország – Franciaország találkozót, közülük 5700-an a vendégeket bíztatták – legalábbis a mérkőzés hivatalos statisztikája szerint. A meccs elején több magyar támadást is jegyezhettünk, a 26. percben Szalai Ádám megsérült, így Marco Rossi kényszercserét hajtott végre és Nikolics Nemanját küldte a pályára. Benzema és Mbappé helyzetei után már a franciák irányítoták a meccset, azonban az első félidő hosszabbításában Nagy Ádám keresztpassza után Sallai, majd Fiola (képünkön) volt a labda útja, utóbbi pedig a baloldali támadást góllal fejezte be. A pihenőt követően a franciák irányították a játékot, a magyarok többnyire csak ellentámadásokból próbálták veszélyeztetni az ellenfél kapuját. Dembelé kapufája jelezte, hogy egyre erősebb a nyomás Gulácsi kapuján, a 66. percben pedig Griezmann ki is egyenlített. A hátralévő játékidőben ugyan több időt töltött támadásban a francia csapat, ám a magyar védelem hősiesen helyt állt és a világbajnoki címvédő elleni döntetlennek köszönhetően Magyarországnak még van esélye kijutni a csoportkörből. Eredmény: Magyarország – Franciaország 1–1 (1–0) /Fiola (45.), illetve Griezmann (66.)/. Fotó: uefa.com