Magyar párharc a negyeddöntőben

Két magyar, két román, egy-egy macedón, norvég, montenegrói és orosz csapat jutott a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, sőt már az is biztos, hogy lesz egy magyar csapat a sorozat budapesti final four-jában. A középdöntő csoportkör utolsó fordulójában a Bukaresti CSM hazai pályán kapott ki a Győri ETO-tól, a Buducsnoszt Podgorica pedig sima győzelmet aratott a Midtjylland ellen, így a magyar csapat a második, a román gárda pedig a negyedik helyen zárt a 2. csoportban. Az 1. csoportban szombaton a Ferencváros hazai pályán nyert a HCM Nagybánya ellen, a budapestiek a harmadik, az erdélyiek pedig a negyedik helyen zárták a középdöntőt, így mindkét csapat továbbjutott. A negyeddöntőben a Ferencváros a Győri ETO ellen játszik, a Nagybánya a Buducsnoszt Podgorica, míg a Bukaresti CSM a Rosztov Don ellen küzd meg, a negyedik párharcot a Vardar Szkopje és a Larvik vívja majd, az első találkozókat április 1. és 3., a visszavágókat április 8. és 10. között játsszák. A párharcok győztesei bejutnak a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, amelyet Budapesten rendeznek. Mivel a negyeddöntőben van egy magyar–magyar párharc, így biztos, hogy a budapesti final fournak lesz egy magyar résztvevője. Eredmények: középdöntő, 6. forduló: 1. csoport: Thüringer HC – Rosztov-Don 28–32, Fleury Loiret – Larvik 28–31, Ferencváros – HCM Nagybánya 21–18. A csoport végeredménye: 1. Rosztov 19 pont, 2. Larvik 12 p., 3. FTC 12 p., 4. Nagybánya 10 p., 5. Fleury Loiret 6 p., 6. Thüringer 1 p.; 2. csoport: Buducsnoszt Podgorica – Midtjylland 27–21, CSM Bukarest – Győri ETO 22–24, Sävehof – Vardar Szkopje 26–29. A csoport végeredménye: 1. Buducsnoszt 15 p., 2. Győr 15 p., 3. Vardar 14 p., 4. Bukarest 9 p., 5. Midtjylland 5 p., 6. Sävehof 2 p.