Magyar és román győzelem

A magyarok hat, a romániai válogatott négy pontot szerzett az U20-as jégkorong-világbajnokság eddigi mérkőzésein, a tegnapi szünnapot követően Budapesten és Tallinban is folytatódnak a feljutásért a küzdelmek. Magyarország listavezető, míg a romániai csapat közel áll a csoportban való maradáshoz. Mind a magyar, mind pedig a romániai jégkorong-válogatott győzelemmel zár­ta az U20-as világbajnokság második napját. A magyarok a briteket, a többségében székleyföldi játékosokból álló romániai válogatott Hollandiát győzte le. A Tallinnban zajló Divízió II A csoportos vébén két nap után harmadik a romániai csapat. Vasárnap –a vébé nyitómeccsén – Horvátország ellen nagy meglepetésre szétlövések után kapott ki a Justinian–Lupașcu–Elekes edzőtrió csapata, hétfőn viszont könnyedén nyertek Hollandia ellen. A narancsmezesek a 10. percben ugyan megszerezték a vezetést, ám a 15. percben Részegh Tamás egyenlített, a második játékrészben pedig Sándor Zoltán és Vasile Andrei is eredményes volt, így 3–1-es romániai vezetéssel kezdődött az utolsó harmad. Ezúttal viszont nem ismétlődött meg a horvátok elleni mélyrepülés, az utolsó játékrész elején ugyanis Creangă Florin növelte az előnyt, majd a holland szépítésre előbb Rokaly Szilárd, majd Részegh Tamás válaszolt, utóbbit egyébként a romániai csapat legjobbjának is választották a mérkőzés után. A budapesti, Divízió I B csoportos világbajnokságon a magyarok százszázalékos teljesítménnyel vezetik a tabellát, miután a vébé második napján már az első harmadban megnyugtató volt a fölényük a britek ellen, és simán nyerték a meccset. A házigazdák a lengyelekkel karöltve elhúztak a többi csapattól a feljutásért vívott harcban, a két csapat holnapi mérkőzése akár a feljutást is eldöntheti. Eredmények Divízió II, A csoport: Litvánia – Hollandia 5–0, Japán – Horvátország 11–2, Hollandia Románia 2–6, Litvánia – Észtország 7–1. Az állás: 1. Japán 6 pont, 2. Litvánia 6 p., 3. Románia 4 p., 5. Horvátország 2 p., 5. Hollandia 0 p., 6. Észtország 0 p. A mai műsor: Japán – Hollandia (13), Litvánia – Románia (16.30), Észtország – Horvátország (20). Divízió I, B csoport: Szlovénia – Nagy-Britannia 4–3 – hosszabbítás után, Olaszország – Ukrajna 1–2 – hosszabbítás után, Nagy-Britannia – Magyarország 1–5, Lengyelország – Szlovénia 5–3. Az állás: 1. Magyarország 6 p., 2. Lengyelország 6 p., 3. Szlovénia 2 p., 4. Ukrajna 2 p., 5. Olaszország 1 p., 6. Nagy-Britannia 1 p. A mai műsor: Olaszország – Szlovénia (14), Magyarország – Ukrajna (17.30), Lengyelország – Nagy-Britannia (21). HN-összeállítás