Magyar döntetlen Londonban

Nem sok tétje volt a magyar válogatott számára a kedd esti Anglia elleni labdarúgó világbajnoki selejtezőnek, miután Marco Rossi csapata elvesztette minden reményét ahhoz, hogy pótselejtezős helyen zárjon csoportjában. Ahogy az várható volt, a Wembley stadionban a házigazdák irányították a meccset, ennek ellenére a magyarok pontot szereztek. Remek védelmének köszönhetően egy ponttal távozott a Wembley stadionból kedden este a magyar labdarúgó-válogatott egy olyan mérkőzésről, amelynek nem volt tétje a vendégek számára. Az angolok ugyan az első percektől a végéig uralták a meccset, mégis ők hajtottak az egyenlítésért, ám meglepő, hogy a 37. percben gyakorlatilag a felek lezárták a meccset. Két angol helyzetet követően a 24. percben, egy magyar támadás végén Luke Shaw szabálytalankodott Negóval szemben az angol tizenhatoson belül, a játékvezető a videóbíró segítségével tizenegyest ítélt, ezt pedig Sallai Roland magabiztosan értékesítette. Az angol rohamokat a 37. percig bírta a magyar válogatott, ekkor Foden szabadrúgását követően a vendégek büntetőterületére beívelt labdát Stones váltotta gólra. A szünet után sem változott a játék képe: az angolok gépies elszántsággal támadtak, a magyarok védekeztek, és néha ellentámadásokkal próbálták meglepni a hazaiakat, ám a játékrészben gól nem született, így döntetlennel zárult a meccs. A keddi játéknapot követően immár Dánia is biztos résztvevője a katari világbajnokságnak – a németek hétfőn biztosították helyüket a jövő évi tornára, miután hazai környezetben nyertek Ausztria ellen, és behozhatatlan előnyre tettek szert üldözőikkel szemben. Érdekesség, hogy a D csoport győztese gólt sem kapott még a selejtezősorozatban. Eredmények A csoport: Portugália – Luxemburg 5–0, Szerbia –Azerbajdzsán 3–1. Az állás: 1. Szerbia 17 pont, 2. Portugália 16 p., Luxemburg 6 p., 4. Írország 5 p., 5. Azerbajdzsán 1 p. B csoport: Koszovó – Grúzia 1–2, Svédország – Görögország 2–0. Az állás: 1. Svédország 15 p., 2. Spanyolország 13 p., 3. Görögország 9 p., 4. Grúzia 4 p., 5. Koszovó 4 p. C csoport: Litvánia – Svájc 0–4, Bulgária – Észak-Írország 2–1. Az állás: 1. Olaszország 14 p., 2. Svájc 14 p., 3. Bulgária 8 p., 4. Észak-Írország 5 p., 5. Litvánia 3 p. D csoport: Kazahsztán – Finnország 0–2, Ukrajna – Bosznia-Hercegovina 1–1. Az állás: 1. Franciaország 12 p., 2. Ukrajna 9 p., 3. Finnország 8 p., 4. Bosznia-Hercegovina 7 p., 5. Kazahsztán 3 p. F csoport: Dánia – Ausztria 1–0, Feröer – Skócia 0–1, Izrael – Moldova 2–1. Az állás: 1. Dánia 24 p., 2. Skócia 17 p., 3. Izrael 13 p., 4. Ausztria 10 p., 5. Feröer 4 p., 6. Moldova 1 p. I csoport: Anglia – Magyarország 1–1, San Marino – Andorra 0–3, Albánia – Lengyelország 0–1. Az állás: 1. Anglia 20 p., 2. Lengyelország 17 p., 3. Albánia 15 p., 4. Magyarország 11 p., 5. Andorra 6 p., 6. San Marino 0 p.