Magyar arany, román bronz

Hatalmas bravúrt hajtott végre a magyar U20-as jégkorong-válogatott, amely a hazai rendezésű Divízió I/B csoportos világbajnokságot megnyerve egy osztállyal feljebb jutott. Az egy osztállyal alább szereplő romániai csapat a bronzérmet szerezte meg. [caption id="attachment_41352" align="aligncenter" width="1000"] Bravúrosan szerepelt a székelyeket is soraiban tudó magyar válogatott[/caption] Két év alatt két korosztályt ugrott a magyar U20-as jégkorong-válogatott, amely jövőre a Divízió I/A csoportban szerepelhet. A múlt évben a Csíkszeredai Sportklub jelenlegi játékosát, Antal Norbertet is a soraiban tudó alakulat Litvániában lett aranyérmes a Divízió II/A csoportban, míg idén a hazai rendezésű I/B csoportban vitézkedett. Sorrendben legyőzték Olaszországot, Nagy-Britanniát, illetve Ukrajnát. Ezt követően 5–4-re kikaptak Lengyelországtól, és ekkor úgy nézett ki, hogy csak érem jut a három székelyföldi sportolót – Fejes Nándor, Szigeti Ákos és Péter Andor – is a soraiban tudó csapatnak. Az lengyelek viszont az utolsó meccsükön kikaptak Olaszországtól, így egyszerű volt a képlet a magyar–szlovén meccs előtt: Magyarország rendes játékidőben kellett győzzön Szlovénia ellen az elsőségért. A találkozót a csíkjenőfalvi Péter Andor gólja nyitotta, ám a szlovénok a második harmadban három gólt lőttek zsinórban, megfordítva az állást. A magyar fiatalok nem adták fel. Az utolsó harmad első perceiben rajtuk volt a sor, hogy három gólt szerezzenek, bebiztosítva a győzelmet és a feljutást is egyben. A székelyföldi sportolók közül Szigeti nem jegyzett pontot, Fejes neve mellé két gólpasszt jegyeztek, míg Péter három góllal és öt gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A romániai válogatott a Divízió II/A csoportban szerepelt Észtországban, ahol érmet sikerült szerezniük, de a feljutástól messze álltak. A nyitómeccsen meglepetésre, szétlövések után, 4–3-ra kikaptak a végül utolsó helyen záró horvátoktól, majd 6–2-re verték Hollandiát, hogy aztán két sima zakóba szaladjanak Litvánia és Japán ellen. A világbajnokság zárómérkőzésén a rendező észtek voltak az ellenfelek, akik ellen a tét a bronzérem volt. Az első harmadban Sándor Zoltánék egygólos – 2–1 – előnyre tettek szert, de a másodikban 4–1-re kikaptak. A zárófelvonást viszont jobban bírta a zömében székelyföldi játékosokból – 22-ből 14-en székelyföldiek – álló válogatott, sikerült a maguk javára dönteni az összecsapást és bezsebelniük a harmadik helyet. A feljutást Litvánia biztosította be magának, Japánt megelőzve. A magyarok jövőre a Divízió I/A csoportban Franciaországgal, Németországgal, Kazahsztánnal, Ausztriával és a világelitből kieső válogatottal fogják összemérni erejüket. A romániai csapat a Divízió II/A csoportban Nagy-Britanniával, Japánnal, Hollandiával, Észtországgal és Tajvánnal. HN-összeállítás