Magosiék nem kegyelmeztek

Nehéz túra lezárásaként a Csíkszeredai Sportklub hétfő este a címvédő DVTK Jegesmedvék vendége volt a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek ugyan a meccs elején vezettek, ám a házigazdák felőrölték a csíkiakat és Magosi Bálint vezérletével, háromgólos győzelmet arattak. [caption id="attachment_59353" align="aligncenter" width="1200"] Kihasználta a DVTK a csíkiak fáradtságát Fotó: jkb.hu[/caption] Nagyon nehéz túrán van túl a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata az Erste Ligában, ahol a tavalyi dobogósok ellen kellett megküzdjön négy nap alatt. A MAC Budapest elleni vereséget egy Újpesten aratott fényes győzelem követte, hogy végül hétfő este a címvédő DVTK Jegesmedvékhez látogassanak a fiúk. Szcsasztlivij hamar vezetéshez juttatta a kék-fehéreket, ám a vendéglátók lassan-lassan felőrölték ellenfelüket. Az első harmad végére már átvették a vezetést, majd a másodikban rátettek még egy lapáttal. Ebben a játékrészben érződött leginkább a csíkiak fáradtsága. Az utolsó harmadot végül döntetlennel zárták a felek, de a DVTK győzelme nem forgott kockán. A csíki csapat így két vereséggel és egy győzelemmel zárta a hétvégi túrát, és a hazaérkezést követően sem marad sok idő a pihenésre. Hétvégén újabb találkozók elé néznek a fiúk, hiszen pénteken előbb a remek formában lévő Ferencvárost, majd az igencsak agilisan játszó Fehérvári Titánokat fogadják. Előbbi találkozó 19, míg utóbbi 18 órától kezdődik. A hétfő nap másik mérkőzésén a Brassói Corona újabb vereséget könyvelhetett el, ezúttal a Fehérvári Titánok vendégeként. A találkozó szétlövésekkel dőlt el, ahol a csíki Péter Andor mattolta Tőkét. Eredmény: DVTK Jegesmedvék – Csíkszeredai Sportklub 7–4 (2–1, 3–1, 2–2) /Berta (13.), Magosi (17., 23., 41., 52.), Sakaris (22.), Miskolczi (33.), illetve Szcsasztlivij (2., 27.), Rokaly Sz. (48.), Valchar (53.)/. Darvas Attila