Meglepetés Pesterzsébeten

Hat csapat van még versenyben a jégkorong Erste Liga elődöntőjéért, miután a Csíkszeredai Sportklub elsőként már bejutott a legjobb négy közé. A Brassói Corona vasárnap és hétfőn hazai környezetben fogadta az Újpestet, miután a lila-fehérektől elvették a pályaelőnyt. Ezt az Újpest a harmadik meccsen visszaszerezte, miután a hosszabbítás 86. percében Sikorcin győztes gólt szerzett és 4–3-ra nyertek. Hétfő este a Brassó frissebb volt, így kétgólos – 5–3 – győzelmet arattak és 2–2-re módosították a párharc állását. Folytatás Budapesten. A Ferencvárosi TC tovább kínozza az alapszakaszgyőztes MAC Budapestet, amelytől még a múlt héten elvette a pályaelőnyt és 1–1-re álltak két meccset követően. Tegnap este pedig az előnyt is megszerezték, miután 8–5-ös győzelmet arattak. A Fradi helyzetkihasználása kegyetlen volt: 25 kapuralövésből hét átjutott Bálizson, míg az utolsó gól üres kapus volt. A harmadik meccset ma 19 órától rendezik. A Fehérvári Titánok – DVTK Jegesmedvék párharc harmadik felvonása tegnap este lapzárta után ért véget.