Lacrosse-góllal terhelte Zagidulin a GYHK-t: Az év utolsó mérkőzése

A mérkőzés feléig fej fej mellett haladt a Brassói Corona és a Gyergyói HK a jégkorong Erste Ligába, illetve a román bajnokságba is egyaránt beleszámító összecsapáson. Utána viszont a Corona szerzett vezetést, ettől kezdve nem engedte ki a győzelmet a kezéből. Ezúttal nem tudta meglepni a GYHK a Coronát                                                             Fotó: Daniel Maximilian Milata Rangadót rendeztek a jégkorong Erste Ligában, illetve a román bajnokságban, amely során a Brassói Corona a Gyergyói HK-t fogadta. A Coronának volt miért visszavágnia, hiszen alig egy héttel korábban a gyergyói alakulat a Román-kupa csoportkörében megviccelte a Cenk alattiakat, elütve őket a fináléba jutástól. Ugyanakkor ennek a mérkőzésnek, bár dupla fontosságú volt, inkább a román bajnokságban volt értéke, hiszen ott igencsak nyílt a harc, ami az alapszakasz végkimenetelét illeti. Az Erste Ligában viszont a Corona borítékolhatja felsőházi tagságát, míg a GYHK az alsóházit. A rangadó első felében Ra­szu­lov révén meg is szerezte a vezetést a GYHK. Ekkor viszont színre lépett a nemrégiben Gyer­gyószentmiklósról eltanácsolt Zagi­dulin és előbb egy remek lacrosse-góllal egyenlített, majd két percre rá a vezetést is megszerezte a Brassónak. Innentől kezdve kiegyenlített mérkőzést láthattak a szurkolók. A Corona kétszer is meglépett két góllal, ám a GYHK mindkétszer befogta ellenfelét, sőt a mérkőzés feléig egyenlített. Az egyenlítés öröme viszont nem sokáig tartott a gyergyói oldalon, miután Gajdó Tamás 9 (!) másodpercre rá bevette Ruczuj ketrecét. Ez a gyors gól lélektani találatnak számított, hiszen innen erőre kapott a Corona és a harmadik harmad első felében további két gólt szerezve kényelmes előnyre tett szert, amelyet már nem engedett ki a kezéből. Erste Liga, eredmények Hétfő: Brassói Corona – Gyergyói HK 8–5 (3–2, 2–2, 3–1) /Zagidulin (10., 12.), Fowlie (18., 50.), Gliga (26.), Gajdó (30.), Tranca (47.), Brown (60.), illetve Raszulov (6.), Csergő (17., 28.), Góga (30.), Vorobjev (59.)/. A Hokiklub Budapest – Debreceni DEAC, a Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencváros-Telekom és az Újpest – Fehérvári Titánok mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget. A hét további műsora Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Fehérvári Titánok (18.30), Ferencváros-Telekom – Debreceni DEAC (19), Hokiklub Budapest – Schiller-Vasas HC (19), Újpest – Gyergyói HK (19). Szombat: Brassói Corona – Fehérvári Titánok (18.30). Vasárnap: Hokiklub Budapest – Újpest (16), Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub (17), Schiller-Vasas HC – Gyergyói HK (18.40). Hétfő: Ferencváros-Telekom – Gyergyói HK (19).