Labdarúgás: fontos győzelmek hétvégéje

Az FK Csíkszereda felnőtt és Elitligás U19-es csapata egyaránt behúzta a három pontot. Előbbi hazai pályán, míg utóbbi idegenben szerzett fontos győzelmet. Az FK Csíkszereda szombaton délelőtt fogadta Brăila csapatát, amely hivatalos meccsen még nem járt Csíkszeredában. A kezdőcsapatban némileg meglepetésre a kapuban a mindössze 16 éves Simon Máté védett. A találkozó alkalmával a hazai csapat győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben. A találkozóról elmondható, hogy összességében papírforma győzelem született, legközelebb pénteken Bukarestben a Metaloglobus ellen lépnek pályára. Liga 2., Play-out, 4. forduló: FK Csíkszereda – FC 1919 Dacia Unirea Brăila 5:0 (3:0) Gólszerzők: Jelena (23., 75.), Jebari (36. büntetőből, 43.), Bara (84.). Elitliga U19-es akademisták Az FK Csíkszereda utánpótláscsapata, harcias és fegyelmezett játékának, remek védekezésének és Bujdosó Szilárd harmadik percben szerzett találatának köszönhetően, a Románia-kupa elődöntőbe jutást követően, a bajnokságban is a legjobb négy közé jutott. Mindkét elődöntős szereplésüket a Kolozsvári CFR bánta.