Középmezőnyben a TCT

Szeben és környéke adott otthont az ország legrangosabb országúti kerékpáros körversenyének, amelyen pro-kontinentális és kontinentális csapatok, valamint két válogatott vett részt. Az induló csapatok között volt a Tusnad Cycling Team is, az utolsó szakasz előtt a csíkszeredai gárda a középmezőnyben helyezkedett el. A Szeben Körverseny egyik betétfutama az amatőrök számára is nyitott King Of The Mountain volt, ahol remek eredményeket ért el két csíkszeredai gyerek. [caption id="attachment_32122" align="aligncenter" width="1000"]Crista Daniel az első szakaszon minden részsprintet megnyert Crista Daniel az első szakaszon minden részsprintet megnyert[/caption] Jól szerepeltek a Tusnad Cycling Team sportolói a Szeben Kerékpáros Körverseny első négy szakaszán, az ország idei legrangosabb országúti viadalának első etapján Crista Daniel minden részsprintet megnyert. A nemzetközi versenynaptárban 2.1-es szorzóval szereplő viadal első napján, szerdán Szeben központjában rendezték a prológot, amelyet a román válogatott tagja, Andrei Nechita nyert meg, a TCT-ből Crista Daniel a 11., Mertin Lestido a 48., Miralles José Rigo a 78., Ramos Ruben a 95., Sebestyén Szabolcs a 104., Novák Károly Eduárd pedig a 105. helyen zárt. Az első szakaszon Crista Daniel végig szökésben volt, és az etap minden sprintjét megnyerte, a második szakaszon Ramos Ruben nyert egy időközi sprintet. A második szakaszon Novák Károly Eduárd feladta a viadalt, a csíkszeredai kerékpáros jobb lába fájt, és úgy döntött, nem teszi ki nagy erőfeszítésnek testrészét, hiszen számára a riói paralimpián az aranyérem a cél. A Nagyszeben – Szentágota – Nagyszeben (193,5 km) szakaszt az ausztrál Steele von Hoff (One Procycling) nyerte, a TCT-ből Gabriel Ruben Ramos a 9., Rigo José Miralles a 22., Marto Lestido a 30., Daniel Crista a 68., Novák Károly Eduárd a 103., Sebestyén Szabolcs a 104. helyen zárt. A Nagyszeben – Medgyes – Szebenjuharos (210 km) szakaszt Nyikolaj Mihajlov (bolgár válogatott) nyerte, Ramos a 16., Lestido a 32., Mirallesa 43., Sebestyén a 84., Crista a 94. helyen zárt. Szombaton a Transzfogarason a Bâlea-tó felé (6,8 km) tartott egyéni időfutamot az orosz Kiril Pozdnyakov (Synergy Baku Cycling Project) nyerte, Ramos az 59., Lestido a 62., Miralles a 63., Crista a 87., Sebestyén pedig a 88. lett. A verseny utolsó szakasza – amelyet a Nagyszeben – Popláka – Szelindek – Nagyszeben, 143,1 km – lapzártánk után ért véget. Remekeltek a gyerekek Pénteken a Szeben melletti Szebenjuharoson tartottak kerékpáros hegyiversenyt, amelyen 237 amatőr és profi versenyző vett részt. A viadalon a Tusnad Cycling Team két kerékpárosa, Novák Edvárd és Novák Edmond is indult, mindketten remek helyezést érve el. Novák Edvárd összetettben az 50., Novák Edmond a 129. helyen ért célba, a versenyt 172-en fejezték be. Tour de France A címvédő Chris Froome nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny nyolcadik, szombati szakaszát, sikerével az összetettben is élre állt. A Pau és Bagneres-de-Luchon közötti pireneusi etapon a végső győzelemre esélyes versenyzők az utolsó emelkedőig együtt tekertek. Ekkor többen is megpróbálkoztak ritmusváltással, de senki sem járt sikerrel, a favoritok közül egyedüliként a háromhetes viadal elején többször bukó Alberto Contador maradt le. A célba lejtmenet vezetett és Froome váratlanul ezen a részen lépett meg riválisaitól, így 13 másodperces előnnyel nyerte meg a szakaszt vetélytársai előtt. Csütörtökön Mark Cavendish nyerte meg a Tour hatodik szakaszát, az idei viadalon harmadik szakaszgyőzelmét arató brit a német Marcel Kittelt és a brit Daniel McLayt előzte meg a sprintbefutóban az Arpajon-sur-Cere és Montauban közötti etapon. Pénteken a brit Steve Cummings nyert a L’Isle-Jourdain és Lac de Payolle közötti szakaszon. Betegség miatt visszalépett Alberto Contador, a kétszeres Tour-győztes spanyol versenyző lázzal bajlódott, s ugyan tegnap kerékpárra ült, körülbelül 104 kilométerrel a kilencedik szakasz vége előtt leszállt, és feladta a viadalt. Contador kétszer esett el az idei Tour első két etapján, az éllovas Chris Froome-mal szemben több mint háromperces hátránya volt a mai szakaszt megelőzően. A 33 éves kerékpáros 2014-ben is feladta a Tourt, akkor egy bukás során sérült meg. Eredmények: Tour de France: 6. szakasz (Arpaion-Sur-Cere – Montauban): 1. Mark Cavendish (Dimension Data), 2. Marcel Kittel (Etixx-Quick-Step), 3. Daniel McLay (Fortuneo); 7. szakasz (L’Isle-Jourdain – Lac de Payolle): 1. Steve Cummings (Dimension Data), 2. Daryl Impey (Orica), 3. Daniel Navarro (Cofidis); 8. szakasz (Pau – Bagneres-de-Luchon): 1. Chris Froome (Sky), 2. Daniel Martin (Etixx – Quick-Step), 3. Joaquim Rodríguez (Katyusa). 9. szakasz (Vielha Val D’aran – Andorra-Arcalis): 1. Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), 2. Rui Alberto Faria da Costa (Lampre-Merida), 3. Rafal Majka (Tinkoff Team). Összetettben Chris Froome (Team Sky) vezet Adam Yates (Orica-BikeExchange) és Daniel Martin (Etixx-QuickStep). HN-összefoglaló