Közel másfél százan indultak

Kilencedik alkalommal tartották meg az Ivóvölgye hegyikerékpár-versenyt, a szombati viadalon három táv közül választhattak az amatőr és leigazolt sportolók. A versenyen összesen 146-an vettek részt. [caption id="attachment_36927" align="aligncenter" width="2048"]Idén is népszerű volt az Ivóvölgye hegyikerékpár-verseny Idén is népszerű volt az Ivóvölgye hegyikerékpár-verseny[/caption] Remek időjárási körülmények között tartották meg szombaton a 9. Ivóvölgye hegyikerékpár-versenyt, a viadalon összesen 146 amatőr és leigazolt sportoló vett részt. A szervezők három távon hirdették meg a versenyt, a díjazást korcsoportonként tartották. Az első kategóriában volt a legrövidebb – 8 kilométer – a táv, amelyet aszfaltúton tették meg a résztvevők, a verseny során 7,1 kilométeres volt az emelkedő 266 méteres szintkülönbséggel. A második kategóriában 21 kilométert teljesítettek a résztvevők, itt 237 méter volt a rajttól a célig a szintkülönbség, de az utolsó tíz kilométer végig emelkedő volt. A harmadik kategória volt a legnehezebb, a 42 kilométeres távból 24,3 kilométer volt emelkedő – 1334,8 méteres szintkülönbséggel és 18,2 kilométer ereszkedő – 1099 méteres szintkülönbséggel – változó terepen, azaz aszfaltonutakon és erdei ösvényeken. A legtöbben – 65-en – a második kategóriában indultak, a legrövidebb távot 56-an, a leghosszabbat 25-ön választották. A dobogósok 8 kilométeres táv: 6–8 évesek: fiúk: 1. Ferencz Ábel, 2. Nagy Regő Pál; lányok: 1. Ábrán Kitti, 2. Tókos Panna, 3. Demeter Eszter. 9–10 évesek: fiúk: 1. Ilyés Ferenc Dániel, 2. Sándor Dániel, 3. Sándor Lóránt; lányok: 1. Ferencz Dorottya, 2. Tifán Kinga, 3. Demeter Zsófia. 11–13 évesek: fiúk: 1. Sánduly Zsolt, 2. Bálint András, 3. Ambrus Bence; lányok: 1. Péter Anita, 2. Szaniszló Noémi, 3. Fábián Katalin. 14–18 évesek: fiúk: 1. Balázsi Lóránt, 2. Biró Botond, 3. Tifán Attila. 19–29 évesek: nők: 1. Lőrincz Biró Adél, 2. Krall Orsolya; férfiak: 1. Székely Ernő. 30–39 évesek: férfiak: 1. Péter Levente, 2. Ilyés Nándor, 3. Olajos Levente; nők: 1. Takács Kinga, 2. Fodor Emese, 3. Tokos Jolán. 40–49 évesek: férfiak: 1. Molnár Zoltán, 2. László István, 3. Ambrus Zoltán; nők: 1. Kozma Péter Erzsébet. 50 év fölöttiek: férfiak: 1. Láday Károly András, 2. Molnár Dénes, 3. Simó Endre. 21 kilométeres táv: 9–10 évesek: lányok: 1. László Emese., 11–13 évesek: fiúk: 1. Szász Ferenc Dávid, 2. Dávid Márk, 3. Szikszai Mihály; lányok: 1. László Réka, 2. Tankó Hilda, 3. Hajdó Boglárka. 14–18 évesek: fiúk: 1. Szaniszló Roland, 2. Izsák Szabolcs, 3. Kandó Attila; lányok: 1. Laczkó Evelin Vivien. 19–29 évesek: férfiak: 1. Székely Botond, 2. Ciobotar Attila, 3. Derzsi Róbert. 30–39 évesek: férfiak: 1. Szenyes István, 2. Kacsó Zoltán, 3. Takács Attila; nők: 1. Tankó Gabriella, 2. Hajdó Noémi. 40–49 évesek: férfiak: 1. Toásó István, 2. Szakács Albert, 3. Végh Edwárd. 50 év fölöttiek: 1. Magyari István, 2. Elekes Károly. 42 kilométeres táv: 19–29 évesek: 1. Tamarjan Robert, 2. Mihály Loránd, 3. Majos Endre. 30–39 évesek: 1. György István, 2. Bakó Loránd, 3. Gáspár Loránd Zsolt. 40–49 évesek: 1. Szélyes György János, 2. Mag Zsolt, 3. Bereci Jenő. 50 év fölöttiek: 1. Elekes László, 2. Dobos Albret, 3. Halman Péter. Kopacz Gyula