Közel áll a selejtezőhöz a Titánok

Benne vagyunk a jégkorong Erste Liga alapszakaszának hajrájában, ahol nagyrészt eldőlt, hogy mely csapatok mennek egyenes ágon a rájátszásba, de az nyitott kérdés, hogy ki kényszerül selejtezőre. Ehhez egy lépéssel a Titánok csapata került közelebb. Magabiztosan győztek a székesfehérváriak a Fejér megyei rangadón, már öt ponttal vezetnek a Dunaújváros előtt a jégkorong Erste Ligában. A tizedik helyért, vagyis a rájátszásért küzdő két csapat meccse nagy iramban kezdődött, az Acélbikák gárdája aktív volt, de csak érvénytelen gólig jutott, a Titánok viszont szabályosig: a 15. percben Kóger Balázs egy, a kapusról kipattanó korongot lőtt be a vendégek kapujába. A második harmad fehérvári fölényt és két Ambrus Csongor-gólt hozott: az első emberelőnyben született, a második pedig akkor, amikor kiegészült az Acélbikák csapata. Az utolsó harmadban taktikusan őrizték vezetésüket a hazaiak, majd egy kontrából Lundin eldöntötte a meccset, fehérvári részről Horváth Dominik kapott gól nélkül zárta a találkozót. A győzelemmel a Titánok öt pontra növelte előnyét az Acélbikák csapatával szemben a 7–10. helyezetteknek kiírt rájátszás-kvalifikációs körbe jutásért. Mindkét csapatnak még hét meccse van az alapszakaszból. A kvalifikációs körben a párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak majd. Élre állt a GYHK Egy mérkőzést a román jégkorongbajnokságban is rendeztek hétfőn este, amelyen a Sapientia U23 a Gyergyói HK csapatát fogadta. A legjobbjait nélkülöző Gyergyói HK, bár a mérkőzés elején hátrányba került, a folytatásban apránként érvényesítette a papírformát, és végül háromgólos győzelmet aratott Karcfalván. A Gyergyói HK ezzel a három ponttal visszaelőzte a Sportklubot a román bajnoki tabellán, igaz, egy meccsel többet is játszottak, mint a megyeszékhelyiek. A héten négy mérkőzést rendeznek. Karcfalván a jelenleg pont nélkül álló két csapat, a Sapientia U23 és a Bukaresti Sportul Studențesc méri össze erejét, míg Kézdivásárhelyen a Háromszéki Ágyúsok a VSK Galac gárdáját fogadja. Utóbbi párharc eredménye nagyban befolyásolhatja a negyedik hely sorsát, amely az utolsó felsőházi rájátszást jelentő hely. Egymeccses elődöntő Jövő kedden rendezik a finn Tappara Tampere és a német Red Bull München egymeccses elődöntőjét a jégkorong Bajnokok Ligájában. A nemzetközi szövetség hétfői bejelentése szerint Tamperében dől majd el, melyik csapat jut a legrangosabb európai kupasorozat március elsejére tervezett fináléjába. A német–finn elődöntő eredetileg oda-vissza vágós párharc lett volna, ám előbb a Red Bull, majd a Tappara került karanténba koronavírusos megbetegedések miatt, így aztán eddig nem is tudtak egymás ellen kiállni. A másik ágon a Rögle kettős győzelemmel, 8–4-es összesítéssel ejtette ki a szintén svéd Frölundát. Az egymeccses finálét a Rögle ängelholmi csarnokában rendezik.