Könnyed csíki, nehezebb gyergyói siker

Minkét Hargita megyei csapat győzelemmel zárta csütörtök esti találkozóját a jégkorong Erste Ligában. Csíkszeredában a sorozat címvédője remek első harmadot követően háromgólos előnyre tett szert, a második harmadban a felek nem találtak a kapuba, az utolsó játékrészben még két újabb csíki találat született, így egy „ötössel” hagyta el a Vákár Lajos Műjégpályát a Ferencváros. Gyergyószentmiklóson a debreceni hokisok szereztek vezetést, a hazaiaknak a középső játékrészben sikerült egyenlíteni, majd az utolsó harmadban a vezetést is megszerezni, ám a vendégek egyenlítettek, 72 másodperccel a vége előtt viszont a GYHK eldöntötte a három pont sorsát. Eredmények Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros X–X (3–0, 0–0, X–X) /Szkacskov (6.), Kubat (8.), Bíró (16., 54.), Becze (41.)/. Gyergyói HK – Debreceni EAC 3–2 (0–1, 1–0, 2–1) /Vincze G. (34.), Haaranen (47.), Szigeti (59.), illetve Sági (2.), Turcotte (51)/. Brassói Corona – Miskolci DVTK Jegesmedvék 7–2 (2–0, 5–1, 0–1).