Kiütéses csíki győzelmek

Az FK Csíkszereda felnőtt, U19-es és U17-es labdarúgócsapatai egyaránt pályára léptek a hétvége során. Mindhárom alakulat kategorikus győzelmeket könyvelhetett el. A Székelyudvarhelyi FC marosvásárhelyi kiszállása viszont elmaradt. Csütörtökön pótolják. [caption id="attachment_23314" align="aligncenter" width="620"]Egyre jobban játszik a csíki csapat. Jó előjelek a tavaszi rajtra Fotó: László Róbert / Archív Egyre jobban játszik a csíki csapat. Jó előjelek a tavaszi rajtra Fotó: László Róbert / Archív[/caption] Felkészülési mérkőzésen nem tudott az FK Csíkszereda szintjére felnőni a Bákói Aerostar második számú csapata Csíkszeredában. A Lengyel Roland, Albu László és Ilyés Róbert edzők által irányított csíki csapat eredetileg a szintén harmadik ligás Bákói Aerostart kellett volna fogadja szombaton, de a vendégek második csapatukat, a Gloria Zemeș néven futó negyedik ligás együttest küldték el. A mérkőzés végkimenetele nem is lehetett kérdéses. Bajkó duplája, illetve Pădurariu, Györgyi és Kovács góljait követően sima hazai siker lett. A felnőttek mellett az országos ifjúsági bajnokságban szereplő U19-es és U17-es alakulatok is pályára léptek. Előbbiek a Medgyesi Gaz Metant, míg utóbbiak a Nagyszebeni Interstart lépték le. Sőt utóbbiak szintén játszottak a medgyesiek korosztályos csapata ellen, de itt is könnyedén jött össze a győzelem. A szintén harmadik ligás Székelyudvarhelyi FC a Marosvásárhelyi ASA II-es csapatának kellett volna legyen a vendége, de az összecsapás elmaradt. Azt csütörtökön 19.30-tól pótolják Székelyudvarhelyen. Eredmények Felnőttek: FK Csíkszereda – Gloria Zemeș 5–0 (3–0) /gól: Györgyi Artúr (8.), Bajkó Barna (11., 20.), Alin Pădurariu (70.), Kovács Botond (75.)/. U19: FK Csíkszereda – Medgyesi Gaz Metan 4–1 (2–1) /gól: Kénesi Béla 2, Pál Örs és Dan Szabolcs/. U17: FK Csíkszereda – Nagyszebeni Interstar 9–0 (6–0) /gól: Borbély Roland 3, Becze Tamás 2, Zsombori Zsolt, Pál Botond, Dobos Oszkár és Varga Eduárd/; FK Csíkszereda – Medgyesi Gaz Metan 9–1 (5–1) /gól: Bara Levente és Bara László 3-3, Kovács Dániel, Csiszér Balázs és Barta Norbert/. Darvas Attila