Kitartó munka, eredményes versenyek

Évértékelőt tartott a Csíki Titánok SK, amely során ismertették a taekwondo-csapat felkészülését és az idei versenyév eredményeit. Dombi Gyula edző szerint a sportegyesület programja által megfelelő módon fel tudják készíteni sportolóikat a versenyekre, ezt pedig az idei év sikerei is tanúsítják. A klubvezető az elért sikerek mellett az év hátralévő időszakára kitűzött terveket is ismertette. A koronavírus okozta nehézségek ellenére is sikerült a sportolókat megfelelően felkészíteni a versenyekre – számolt be Dombi Gyula, a Csíki Titánok SK edzője az elmúlt hét végén tartott sajtótájékoztatóján. A 2 DAN-os taekwondo-edző elmondta, a felkészülésnek és a sportolók áldozatos munkájának köszönhetően számos sikert értek el az idei versenykiírásokon. Csíki éremeső az országos bajnokságon A Román Taekwondo WT szövetség április közepén tartotta meg az országos taekwondo-bajnokságot Bukarestben, amelyen a Csíki Titánok csapata 21 versenyzővel vett részt a küzdelmi versenyszámokban. A viadalt csak a gyerek, kisifjúsági és kadét korosztályoknak tarttoták meg, a huszonegy fős csíki csapatból tizenheten szereztek érmet és egy bajnoki címmel tértek haza. A dobogó legmagasabb fokára Dombi Patrik állhatott (gyerek I., -25 kg), második helyen zárt Szilágyi Örs (gyerek I., -30 kg), Juhász Anett (kisifjúsági, +40 kg) és Cibi Viktor (serdülő, -65 kg). Harmadik lett az országos bajnokságon Dénes Alexandra (gyerek II., -25 kg), Demián Dóra (gyerek I., -30 kg), Demián Sára (kisifjúsági, -40 kg), Munteanu David (kisifjúsági, -40 kg), Tamás Örs (kisifjúsági, -40 kg), Antal Szidónia (serdülő, -51 kg), Kislaki Kristóf (serdülő, -45 kg), Petroni Astrid (serdülő, -41 kg), Fejér Magor (serdülő, -41 kg), Szentes László (serdülő, -49 kg), Nyírő Richárd (kisifjúsági, -35 kg), Balla Hunor (serdülő, -53 kg) és Balla Hanna (serdülő, -47 kg). Todor Zalán (kisifjúsági, +40 kg), Daróczi Dominik (kisifjúsági, +40 kg) és Kurkó Előd (gyerek I., -30 kg) a negyedik, míg Cantea Daniel (kisifjúsági, +40 kg) az ötödik helyen zárta az országos bajnokságot A Csíki Titánok csapata az összesítésben a részt vevő csapatok közül az ötödik helyet szerezte meg. Dombi Gyula a versenyt illetően megjegyezte, nagyon várták már a sportolók, hogy küzdelmi versenyen is részt vehessenek. – A versenyt megelőzően komolyan készültünk, és bátran kijelenthetem, hogy az eredmények tükrözik is a befektetett munkát. A megszokott versenykörülményekhez képest az országos bajnokság másabb, különlegesebb volt. Több kategória döntőjében az én sportolóim szerepeltek. Mindenki nagyon odatette magát. Érződött a felkészültség, elszántság, a pozitív hozzáállás – mondta az edző. Dombi Gyula megjegyezte, volt néhány tanítványa, akiknek az országos bajnokság volt az első versenye, de ez nem volt akadály, sőt többen is nagyon jól teljesítettek. – A sportolókkal külön-külön megbeszéltük az egyéni teljesítményét, kielemeztük és levontuk a következtetést, mi az, ami rendben volt, mi az, amin javítanunk kell. Én ebben hiszek, a befektetett munka, energia, kitartás, elszántság, magabiztosság stb. eredményhez vezet. Köszönöm a szülőknek a bizalmat, büszkén képviseltük Csíkszeredát és Hargita megyét az országos bajnokságon, akiktől anyagi hozzájárulásban is részesültünk – zárta beszámolóját a versennyel kapcsolatban Dombi Gyula. Tervek 2021-re Az edző az idei évre szólóan is felvázolta a további terveket. – Augusztusban tartják Eforie Sudon az országos bajnokságot, ahol lesznek Poomsae (formagyakorlat), Speedkick (gyorsrúgás), és küzdelem versenyszámok is. A bajnokságon sok országos, illetve nemzetközi taekwondo-verseny érmesei, nyertesei is jelen lesznek. Nagyon fontosnak tartjuk a sportolók megfelelő felkészítését. A sportolók folyamatosan és elszántan edzenek. Ezen a versenyen is büszkén fogjuk képviselni Csíkszeredát és Hargita megyét egyaránt – hangsúlyozta a 2 DAN-os edző. [caption id="attachment_125848" align="aligncenter" width="2048"] A tavalyi online versenyek után már fizikailag is küzdhettek a bajnoki érmekért a csíki tékvandósok FOTÓ: CSIKI TITÁNOK SK[/caption] Ötéves kortól lehet jelentkezni Dombi Gyula elmondott néhány fontosabb tudnivalót a Csíki Titánok SK taekwondo-csapatáról is. – A taekwondót ötéves kortól ajánlom a gyerekeknek. Jelenleg az edzéseken fiúk és lányok is részt vesznek. Az edzéseken kívül sok-sok más programot is szervezünk: táborok, versenyek, edzőtáborok, csapatépítő foglalkozások, előadások stb. Fejlesztjük a gyermekek állóképességét, egyensúlyérzékét, izomrendszerét, testi erejét, a test koordinációmozgását, a gyerekek egész személyiségét, és persze mindezzel levezetjük a felesleges energiákat is, sok játékkal egybekötve. Sok olyan kisgyerekkel dolgoztam és dolgozom, akik úgymond sok energiával rendelkeznek, nálunkfelé mondják, „nem bírnak vele”, és egy idő után a taekwondónak köszönhetően látványos fejlődés tapasztalható. A koronavírus-járvány megjelenése és az ezzel járó óvintézkedések/rendelkezések miatt több helyszínen is tartunk edzéseket – zárta beszámolóját a Csíki Titánok SK taekwondo-edzője. Dombi Beáta Éva, a Csíki Titánok SK elnöke ugyanakkor közölte, sikeresen pályáztak Hargita megye önkormányzatánál, az így kapott hatezer lejből pedig a tervek szerint a sportág gyakorlásához szükséges szpecifikus eszközöket, védőfelszereléseket vásárolnak majd.